15-lecie reaktywacji LKS Górki Myślenice

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Na obiekcie przy ulicy Solidarności 6 odbyły się obchody 15-lecia reaktywacji klubu sportowego Górki Myślenice. Całość została pięknie przygotowana, atrakcji było bardzo dużo i każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło zaproszonych gości, sympatyków i kibiców klubu z Górnego Przedmieścia. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Całość rozpoczął Turniej o Puchar prezesa LKS Górki dla najmłodszych drużyn. W zawodach wzięły udział cztery drużyny: Orliki Myślenice, Dalin Myślenice, Lubomir Wiśniowa oraz Raba Dobczyce. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjną okazała się drużyna Dalinu Myślenice, która pod wodzą trenera Rafała Łapy wygrała wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajął prowadzony przez Jacka Łętochę zespół Orlików Myślenice. Trzecie miejsce przypadło Rabie Dobczyce, a czwarte Lubomirowi Wiśniowa. Cały turniej prowadzony był przez Sędziów z KS Myślenice. Po wspaniałej rywalizacji i zabawie przyszedł czas na rozdanie nagród, dyplomów i zdjęcia.

Kolejnym punktem dnia był tor przeszkód zorganizowany przez OSP Górne Przedmieście. Przeznaczony on był również dla najmłodszych. Konkurencji było kilka, były to m.in. bieg z kamizelką ratunkową, rzut kołem ratunkowym, lanie wodą do celu, slalom, czy zagadki pożarniczo-ratownicze.

Nadszedł czas na oficjalną część uroczystości. Wśród gości obecni byli p. Starosta Józef Tomal, p. Burmistrz Jarosław Szlachetka, p. Wiceburmistrz Mateusz Suder, przedstawiciele radnych, prezes Myślenickiego Podokręgu p. Stefan Socha, a także wiele osób związanych z klubem, którzy pomagają w jego działalności oraz kibice.

Zebranych przywitał prezes klubu Jacek Górka. Głos następnie zabrał p. Starosta, który przypomniał krótka historię klubu, podziękował za zaangażowanie wszystkich w działalność klubu. Ofiarował na ręce zarządu piłki treningowe oraz pamiątkowy list gratulacyjny. Następnie głos zabrał p. Burmistrz, który pochwalił prężną działalność klubu, podkreślił bardzo dobrą współpracę na linii Gmina Myślenice – klub, której efektem jest zamontowanie oświetlenia na stadionie. Życzył sukcesów i ciągłego rozwoju. Głos zabrał również radny powiatowy, pochodzący z Górnego Przedmieścia p. Jan Bylica, który przybliżył zebranym bardzo dużą ilość informacji związanych z powstaniem i działalnością LKS Górki. Zebranych przywitał również p. Stefan Socha, wręczył okazały puchar dla klubu, a także wraz z Zarządem Podokręgu nagrodził zasłużonych dla klubu. Wśród nagrodzonych byli członkowie zarządu, trenerzy, piłkarze, sponsorzy, pomagający klubowi.

Zebrani z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczynający się o godzinie 17.00 pojedynek ligowy z Lubomirem Wiśniowa. W tym czasie najmłodsi mogli zobaczyć Samochód Bojowy OSP Górne Przedmieście oraz jego wyposażenie, a także skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, które cieszyły się ogromną popularnością. Dla wszystkich druhowie z OSP serwowali bardzo dobrą grochówkę oraz smakołyki z grilla.

O godzinie 17 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Cienkosza. Towarzyszyli mu na liniach Bartłomiej Bała oraz Rafał Muniak. Wcześniej uroczystą oprawę miało wejście na boisko drużyn. Kapitan gości Tomasz Załubski wręczył na ręce Mateusza Kubińskiego pamiątkową statuetkę i pogratulował klubowi tej uroczystości. Rozpoczęła się rywalizacja sportowa, na którą czekali z niecierpliwością licznie zebrani kibice.

Pierwsza część spotkania to walka przede wszystkim w środkowej części boiska. Początek dał dwie okazje gospodarzom (najpierw po rzucie rożnym, a następnie po dwójkowej akcji Zięba-Dudek). W następnej części gra była wyrównana. Goście z Wiśniowej pokazali kawał solidnej piłki, a kierowani przez trenera Wincenciaka skutecznie odbierali, piłki a także ciekawie kontratakowali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą część obydwa zespoły wyszły zmobilizowane. I to goście mieli szansę na wyjście na prowadzenie. W 53 minucie spotkania mieli znakomitą sytuacje do tego, aby piłka znalazła się w sieci, jednak na posterunku był broniący w Górkach Artur Szlachetka. Dzięki jego interwencji wynik nadal pozostał bezbramkowy. W 62 minucie Dudek został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Pietrzyk i pewnym półgórnym strzałem pokonał golkipera Lubomira. 1-0 dla gospodarzy. W 70’ spotkania znakomicie dośrodkował Zięba i Pietrzyk dokonał formalności umieszczając piłkę w siatce. 2-0 dla Górek. W 73’ Dudek przejął piłkę, minął kilku zawodników i ustalił wynik spotkania na 3-0. Do końca spotkania goście również mieli swoje okazje (m.in. dwie bardzo dobre i groźne kontry), jednak wynik nie uległ zmianie i po meczu walki Górki pokonały Lubomira 3-0. Należy również podkreślić bardzo dobrą grę, zagazowanie i pressing ze strony gości z Wiśniowej. Na boisku zostawili wiele serca i zdrowia, za co należą się im wyrazy uznania.

Po meczu nadszedł czas spotkań w gronie rodzinnym. Kiedy nastał mrok, nad obiektem zapaliło się oświetlenie ledowe, które zrobiło wrażenie na zebranych. Dobiegła końca piękna uroczystość, za którą organizatorom należą się słowa uznania. A jak to w Górkach jest tradycją, przygotowanie takiej uroczystości to nie praca kilku osób, a całego zastępu pracowitych ludzi. Bo jeden zespawa walec do równania murawy, drugi przygotuje i wydrukuje podziękowania, kolejni zadbają o oprawę medialną, jeszcze inni o przygotowanie miejsca dla przybyłych gości. I tak mrówczą pracą mieszkańcy Górnego Przedmieścia przygotowali wspaniałą uroczystość, która na pewno będzie długo wspominana i zapisze się w historii klubu LKS Górki.

Klubowi LKS Górki życzymy dalszych wspaniałych lat rozwoju, by poprzez takie działanie sport i Myślenice były ciągle propagowane i rozsławiane.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x