15 mln zł na infrastrukturę drogową w Małopolsce rozdzielone – pieniądze trafią m. in. do Dobczyc, Wiśniowej i Lubnia

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Budowa lub przebudowa skrzyżowań, chodników, zatok autobusowych czy miejsc postojowych – to zaledwie część zadań, jakie są realizowane w trybie inicjatyw samorządowych przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Promesy gwarantujące dofinansowanie dla 53 zadań z zakresu infrastruktury drogowej wybranych do realizacji w 2019 roku przekazał podczas spotkania z samorządowcami marszałek Witold Kozłowski.

W wydarzeniu wzięli udział również: dyrektor ZDW Marta Maj i wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Trzy gminy z terenu naszego powiatu otrzymały środki na budowę i poprawę infrastruktury przy drogach wojewódzkich.

Gmina Wiśniowa otrzymała promesę w wysokości 327 000,00 zł na zadania związane z budową chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 964 w Wiśniowej wraz z kanalizacją deszczową, remontem, przebudową i budową zjazdów oraz rozbudową przepustu drogowego.

Szczególne podziękowania należą się Zarządowi Województwa Małopolskiego, który przyznał promesę oraz dla Radnych Gminy Wiśniowa za zabezpieczenie w budżecie kwoty pozwalającej zrealizować zadanie budowy chodnika. Liczymy, że nie jest to ostatnia taka dobra wiadomość tego rodzaju.mówi Bogumił Pawlak wójt Gminy Wiśniowa.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski przekazał również Gminie Dobczyce promesę w wysokości 330 000,00 zł na budowę II etapu chodnika przy ul. Myślenickiej w ciągu drogi wojewódzkiej 967.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x