Informacje  

W 150-tą rocznicę urodzin Marszałka

W dniu 4 grudnia 2017 r. o godz. od 18:00 na Kopcu marszałka Józefa Piłsudskiego w Osieczanach odbyła się uroczystość złożenie kwiatów w wigilię 150-tej rocznicy urodzin Marszałka.

Józef Piłsudski polski działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, polityk, mąż stanu, założyciel Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej, w latach 1918–1922 Naczelnik Państwa, pierwszy marszałek Polski. Wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP.

Uroczystość na Kopcu w Osieczanach zorganizował Myślenicki Demokratyczny Klub Dyskusyjny. Kopiec jest miejscem które zostało wzniesione w latach 1936-39 z inicjatywy działaczy legionowych oraz młodzieży wiejskiej. Jest miejscem gdzie w najważniejsze święta państwowe oraz rocznice związane z Marszałkiem wciągana jest flaga na maszt. Są to daty urodzin i śmierci Józefa Piłsudskiego oraz cudu nad Wisłą.

Miejsce to jest na nowo odkrywane przez mieszkańców, a 150 rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego jest koleją datą gdy zebrali się tam mieszkańcy i została uczczona pamięć wielkiego Polaka.

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub