20-lecie powiatów. Związek Powiatów Polskich

20-lecie powiatów. Związek Powiatów Polskich i sukces powiatu myślenickiego

We wtorek rozpoczęło się w Warszawie 2-dniowe 23. Zgromadzenie Związku Powiatów Polskich. W pierwszym dniu obrad wzięli udział m.in. Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP (odczytał list prezydenta Andrzej Dudy do uczestników zgromadzenia), byli premierzy Leszek Miller i Waldemar Pawlak, Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich oraz Andrzej Maciejewski, szef sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego.

Dla uczestników zgromadzenia specjalne wystąpienie – retransmitowane na telebimie – przygotował Jerzy Buzek, były premier, za którego rządów, 20 lat temu, reaktywowano powiaty. Wspomniał w nim, że samorządy w Polsce wprowadziła już konstytucja marcowa z 1921 r. Były premier skonstatował, że dzisiejszym wyzwaniem dla samorządu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców w jego działania, podzielenie się z nimi władzą, kompetencjami. – Dziś samorządowcy powinni uwierzyć, że mieszkańcy uniosą ciężar współodpowiedzialności za wspólnoty lokalne – mówił Jerzy Buzek.

Wyzwaniem dla samorządu jest dziś zwiększenie zaangażowania mieszkańców w jego działania – powiedział Jerzy Buzek do uczestników 23. Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich.

20-lecie powiatów. Związek Powiatów Polskich

Starosta Józef Tomal i Wicestarosta Myślenicki Tomasz Suś odebrali statuetkę i dyplom potwierdzający, że jesteśmy w gronie najlepszych powiatów w Polsce. W prestiżowym rankingu Związek Powiatów Polskich powiat myślenicki zajął 4 lokatę w kategorii dużych Powiatów – z liczbą mieszkańców przekraczająca 120 tys.20-lecie powiatów. Związek Powiatów Polskich

informacja FB – Powiat Myślenicki

 

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL