26-letnia kierująca bez prawa jazdy miała ponad 3 promile

Czujnością wykazała się pracownica Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, która nie pozostała obojętna na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, poprzedzającego jej samochód może być pod wpływem alkoholu. Jej podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili myśleniccy policjanci.

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

4 maja br. kierująca (pracownica Urzędu Miasta i Gminy Myślenice) jadąc swoim samochodem ulicą Zdrojową w Myślenicach, spostrzegła, że jadące przed nią bmw porusza się ,,zygzakiem” po całej szerokości jezdni. Kobieta doprowadziła do zatrzymania pojazdu i zadzwoniła po policję. Dzięki obywatelskiej postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Za kierownicą bmw siedziała 26-latka z Myślenic. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. Teraz młodą kobietą zajmie się myślenicki sąd.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.piszą myśleniccy policjanci.

info: KPP Myślenice

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content