3 piękne kwiaty doniczkowe, które ozdobią stół świąteczny

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, rodzinny czas. Jest wiele tradycji związanych z tym okresem w roku, a najpopularniejsze z nich to z pewnością ubieranie choinki, obdarowywanie bliskich prezentami i organizowanie wigilii, czyli najważniejszego posiłku w całym roku. Idealnym dopełnieniem świątecznego wystroju mieszkania, pachnącej choinki oraz sianka pod obrusem będą efektowne kwiaty doniczkowe, które ozdobią każdy świąteczny stół!

1. Poinsecja 

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się chyba najpopularniejsza roślina doniczkowa kojarząca się z Bożym Narodzeniem. Gwiazda betlejemska wyróżnia się pięknymi, efektownymi, czerwonymi kwiatami, przy czym nie ma szczególnych wymagań pielęgnacyjnych. Przede wszystkim ze względu na swoje pochodzenie, roślina nie toleruje zimna, wiatru oraz chłodu. Warto więc osłonić ją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi i zapewnić miejsce z dala od często otwieranego okna. Poinsecja wymaga niewielkiego podlewania średnio co 2-3 dni. Warto jednak wiedzieć, że korzystniejsze dla rośliny będzie jednak delikatne przesuszenie niż nadmierne podlanie, gdyż liście przelanej rośliny mogą zacząć żółknąć. W okresie świątecznym często można kupić kwiaty w promocji. Gwiazda Betlejemska więc nie będzie dużym wydatkiem dla naszego portfela, a z pewnością wprowadzi domowników w niepowtarzalny, świąteczny nastrój!

2. Psianka solanum

To kolejna niewielka roślina, która w okołoświątecznym czasie często zdobi nasze mieszkania. Najpopularniejszą odmianą psianki solanum jest tzw. psianka koralowa. Roślina wyróżnia się intensywnymi, pomarańczowymi owocami, a czas jej kwitnienia to zwykle okres od października do stycznia. To, co wyróżnia roślinę, to fakt, że odpowiednio pielęgnowana jest kwiatem wieloletnim. Jednak aby zakwitła ponownie potrzebuje stałego nasłonecznienia, regularnego podlewania oraz temperatury nieprzekraczającej 20 stopni Celsjusza. W cieplejszych miesiącach roślina z powodzeniem może zostać przeniesiona na balkon czy też taras. Natomiast gdy owoce już opadną, wskazane jest ograniczenie podlewania oraz przycięcie rośliny do połowy wysokości. Z uwagi na swoje pochodzenie w warunkach domowych wymaga ciepła i sporej wilgotności powietrza.

3. Zygokaktus

Roślina, znana również jako grudnik lub kaktus bożonarodzeniowy to popularna, wieloletnia roślina o minimalnych wymaganiach pielęgnacyjnych i środowiskowych. Łatwość uprawy, efektywny wygląd i kwitnienie przypadające na grudzień sprawia, że wraz z gwiazdą betlejemską najczęściej ozdabia nasze mieszkania w okresie okołoświątecznym. Kwiat w normalnych warunkach zwykle osiąga około 50 cm wysokości i w przeciwieństwie do większości roślin doniczkowych najlepiej czuje się w lekko zaciemnionych miejscach. W grudniu, czyli w czasie kwitnienia zygokaktusa, możemy spodziewać się niewielkich kwiatków w kolorze czerwonym, białym lub też żółtym. Natomiast kiedy na roślinie ujrzymy pąki, powinniśmy pamiętać, aby nie przekręcać doniczki i nie zmieniać środowiska rośliny. Te czynności zwykle szybko powodują opadanie pąków. Warto również wiedzieć, że w okresie kwitnienia roślina wymaga stale wilgotnego podłoża i źle toleruje ewentualne przesuszenia.

Popularność wyżej wymienionych roślin sprawia, że w grudniu wiele z nich można zakupić w niższej, okazyjnej cenie. Aby być na bieżąco i polować na najlepsze okazje, warto mieć wszystkie gazetki promocyjne w jednym miejscu. Skorzystaj z oferty i kup najpiękniejsze kwiaty na świąteczny stół już dziś!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content