40 lat Szkoły Podstawowej w Wiśniowej

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Historia szkoły w Wiśniowej rozpoczyna się w 1974 roku, gdy grupa zapaleńców, nauczycieli i lokalnych liderów dochodzi do wniosku, że czas najwyższy skończyć z edukacyjnym średniowieczem i pora rozpocząć prace nad budową szkoły z prawdziwego zdarzenia. Szkołą, która będzie spełniać lokalne potrzeby i wymagania edukacyjne. Każdy zdaje sobie sprawę, że szkoła to nie tylko punkt edukacyjny, ale również miejsce gdzie będzie rozwijana kultura i integrowane lokalne społeczeństwo.

Spotykają się ze zrozumieniem zarówno społeczności lokalnej, jak i ówczesnych władz i proboszcza wiśniowskiej parafii ks. Opyrchała i na gruntach kościelnych (odkupionych) powstaje, duża, bardzo nowoczesna szkoła, która od końca 1978 staje się jednym z najważniejszych miejsc w gminie.

Wyposażona w salę gimnastyczną, nowoczesne sale lekcyjne i coraz więcej pomocy naukowych staję się obiektem, który stanowi i stanowić będzie o pozycji gminy w regionie, ale przede wszystkim w wymierny sposób wpływa na rozwój społeczności lokalne w szczególny sposób zaś w jej najmłodszą część – młodzież.

Dzień 14 maja br. to szczególna data, obok uroczystości związanych z rocznicą budowy szkoły tego dnia miało miejsce jeszcze jedno niezwykle podniosłe wydarzenie. Było to odsłonięcie pamiątkowej tablicy jednej z najważniejszych osób związanych ze szkołą, Pana Stanisława Piechowicza. Wieloletni dyrektor, społecznik, osobowość i osobistość Wiśniowej.

Był człowiekiem, który odcisnął znamienite piętno w historii gminy i dzięki temu już na zawsze pozostanie w pamięci lokalnej społeczności. Honorowego odsłonięcia pamiątkowej tablicy Pana Dyrektora dokonała, w asyście obecnego dyrektora Krzysztofa Głowackiego, oraz wójta Bogumiła Pawlaka żona zmarłego w 2013 roku dyrektora.

Podczas uroczystości, która licznie zgromadziła zarówno absolwentów, byłą i obecna kadrę pedagogiczną, byłe i obecne władze samorządowe i młodzież nie zabrakło tych, którym łezka zakręciła się w oku wspominając te wszystkie chwile związane ze szkołą, oraz wszystkimi, którzy w niej i dla niej pracowali i pracują obecnie.

Wspomnień moc i wspomnień czar, określenie, które najtrafniej oddaje charakter, wagę i magię wydarzenia.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x