79. Tour de Pologne UCI World Tour ponownie przejedzie przez Myślenice!

Myślenicki Rynek po raz kolejny zamieni się w strefę kibica jednej z premii na odcinku trasy 79. Edycji Tour de Pologne. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka spotkał się z dyrektorem ds. trasy i bezpieczeństwa TDP Przemysławem Niemcem oraz Andrzejem Batko w celu omówienia ustaleń dotyczących wstępnego przebiegu trasy.

To jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce i cieszę się, że najlepsi kolarze ponownie przejadą przez centrum Myślenic w rywalizacji o premię na tym odcinku. Wyścig odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2022 r., a wzorem jednego z ostatnich wyścigów, premia lotna siódmego etapu zlokalizowana zostanie na Rynku w Myślenicach. Już teraz zapraszam mieszkańców do śledzenia informacji o Tour de Pologne, a także wspólnego kibicowania kolarzom na trasie.mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Według wstępnych ustaleń Myślenice znajdą się na trasie siódmego etapu 79. Tour de Pologne UCI World Tour w piątek 5 sierpnia prowadzącego najprawdopodobniej ze Skawiny do Krakowa. Jedna z premii miałaby się znaleźć w myślenickim Rynku, a metą siódmego odcinka będzie pętla na krakowskich Błoniach.

informacja UMiG Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content