Policja Myślenice Budynek

Absencja funkcjonariuszy policji w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach

Już 20 procent policjantów z Małopolski przedstawiło zwolnienia lekarskie w swoich komendach. Jak informuje naszą redakcję rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji mł. insp. Sebastian Gleń, spytany o liczbę zwolnień lekarskich w KPP Myślenice:

Szczegółów dot. danych liczbowych w poszczególnych komendach powiatowych czy komisariatach nie podajemy ze względów bezpieczeństwa

i dodaje

Na szczeblu powiatowym ten odsetek jest w kilku przypadkach jeszcze większy. Wymusiło to zmiany organizacyjne, w tym także w KPP Myslenice. Podjęto działania by zapewnić ciągłość służby. Np. do pracy w wydziałach gdzie są duże braki kierowani są np. policjanci z innych komórek czy wydziałów. Pomocy w razie potrzeby mogą udzielić także jednostki sąsiadujące. Współpracujemy także z innymi podmiotami takimi jak straż miejska. informuje mł. insp. Sebastian Gleń

Z oświadczenia jakie zostało przekazane na nasze zapytanie, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji wyjaśnia że, w razie gdy tylko sytuacja tego wymaga, funkcjonariusze podejmują działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Ciągłość służby policjantów na terenie powiatu myślenickiego jest zachowana, interwencje są obsługiwane, a mieszkańcom nie grozi niebezpieczeństwo z powodu zwiększonej liczby policjantów na zwolnieniach lekarskich.

Jednocześnie do zaistniałej sytuacji odniósł się też minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który w przemówieniu do funkcjonariuszy podczas wizyty w Łodzi, gdzie rozpoczęło się zwiększone branie zwolnień lekarskich, powiedział:

Funkcjonariuszom, którzy się w tym okresie pochorowali, chciałbym, bez żadnej złośliwości, szczerze i z całego serca życzyć szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzę, być może naiwnie, że nikt po to zwolnienie nie sięgnął w sposób nieodpowiedzialny, że zostało to zwolnienie wydane w zgodzie z sumieniem i przysięgą lekarską. A że taka skala? No cóż, czasami tak bywastwierdził Joachim Brudziński.
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL