Akcja Placek dla Mateusza już 23 lutego w Sułkowicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W tym roku “Akcja Placek” odbędzie się 23 lutego. Mateusz Chrobak to Chłopak z Sułkowic, który urodził się z wrodzoną złożoną wadą serca. Od pierwszych godzin życia walczy o nie ze wszystkich sił, nie poddaje się, przeszedł już kilkanaście operacji i zabiegów ratujących jego życie. Mateusz jest w ciągłym leczeniu poza granicami kraju, którego kosztów nie pokrywa NFZ.

Za nami kontrola w klinice zawsze to czas pełen nerwów i niepokoju co wyjdzie. Te kilka dni dla Matiego były naprawdę trudne. Rezonans z podaniem adrenaliny to kilka minut strasznego bólu , później czekanie na wynik czy blizna powiększyła się, jak naczynia wieńcowe czy są zwężone … Dzięki Bogu blizna pozawałowa nie powiększyła się i to jest bardzo dobra wiadomość, pozostałe wyniki są kiepskie. Czekamy na decyzję co dalej i staramy się za dużo nie myśleć, chociaż to trudne. Mateusz jest zmęczony, dla nas to bardzo smutne patrzeć na jego psychiczne zmęczenie i smutne oczy. Te kilka dni w klinice bardzo dużo go kosztowały, był moment że nie wiedzieliśmy kiedy i czy w ogóle wrócimy do domu.

Mateusz wrócił do domu, ale już za kilka miesięcy musi wrócić do kliniki z powodu obecnego stanu zdrowia. Wiele osób które widzi Go na codzień pyta jak to możliwe, że jego stan zdrowia jest tak poważny, że po nim tej choroby nie widać. Cóż mogę powiedzieć, Mateusz taki jest, nie narzeka, nie wykorzystuje swojej choroby, docenia poprzez swoją radość życia każdy przeżyty dzień.

Na czym polega nasza akcja placek?

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do przygotowywania wypieków, ciast, ciasteczek itd. Do krojenia i pakowania tych ciast i przygotowywania paczek. Do sprzedaży tych paczek przed kościołem po Mszach św. Zebrane w ten sposób pieniądze zostają przekazane dla leczenia Matiego. Potrzeba naprawdę dużo wypieków, dlatego bardzo Was proszę o pomoc. Udostępniajcie post, mówcie znajomym, zwłaszcza starszym osobom które nie mają fb a lubią piec, że jest taka akcja, że bardzo potrzebujemy ich pomocy.

Ciasta, ciasteczka trzeba by upiec na 22 lutego i dowieźć na Plebanię kościoła w Sułkowicach lub do mnie do domu, albo dać znać a ja podjadę i zabiorę.opisują akcję jedna z organizatorek Paulina Bojko.

Osoby zainteresowane pomocą w organizowanej akcji prosimy o kontakt z Pauliną Bojko (tel 730 136 686) lub Martą Zarębom (tel 667 691 202).

Podzielmy się Sercem dla Serca.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o