Akcja Straży i Halniaka na Chełmie

W dniu 02.03.2019 r. około godziny 21.30 wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) Straży Pożarnej zgłoszenie od funkcjonariuszy Policji informujące, iż w kompleksie leśnym góry Chełm członkowie drużyny  Obrony Terytorialnej “Halniak” podczas swoich nocnych ćwiczeń natknęli się na osobę, której groziło wychłodzenie.

Osoba została przez nich zabezpieczona i z powodu braku możliwości jej przetransportowania w miejsce dostępne dla Policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego wezwano strażaków. Działania PSP polegały na wykorzystaniu pojazdu Quad z przyczepką do transportu poszkodowanych, dotarciu w miejsce kompleksu leśnego gdzie znajdowała się poszkodowana osoba i przewiezieniu jej w okolicę kościoła na Chełmie, gdzie została przejęta przez funkcjonariuszy Policji.

Aby dokładnie zlokalizować miejsce gdzie powinni dotrzeć strażacy korzystano z nawigacji GPS i namiarów podanych przez członków OT “Halniak”. Te informacje pozwoliły maksymalnie skrócić czas dotarcia do poszkodowanego.

informacja PSP Myslenice – mł. bryg. Roman Ajchler
foto OT Halniak

[post_gallery]

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content