Aktualnie w myślenickim szpitalu przebywa 3 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2

Codziennie ministerstwo zdrowia publikuje dzienne raporty zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Trend jest wzrostowy, ale nie aż tak duży jak to było w poprzednich dniach.

Dzisiaj jest wzrost, jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, o jedną czwartą, i jest  813 potwierdzonych przypadków.poinformował dziś na antenie Polsat News wiceminister zdrowia.

Wiceszef MZ poinformował również, że obecnie w szpital przebywa 1258 osób zakażonych koronawirusem i wskazał rejony, w których sytuacja jest najgorsza.

Wzrost liczby hospitalizowanych obserwujemy szczególnie w województwach, gdzie poziom wyszczepienia jest najmniejszy, czyli w województwach lubelskim i podkarpackim.powiedział wiceminister.

Niestety wzrost potwierdzonych przypadków odnotowuje się również w powiecie myślenickim,w dniu wczorajszym badania przeprowadzone potwierdziły zakażenie koronawirusem u 4 mieszkańców regionu. Wykonano 87 testy na obecność koronawirusa. Obecnie według danych rządowych w powiecie myślenickim na kwarantannie przebywają 154 osoby.

Aktualnie w myślenickim szpitalu przebywa 3 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, niewymagających w chwili obecnej wspomagania respiratorem. Szpital zachowuje pełną gotowość w zabezpieczeniu przedmiotowych świadczeń zdrowotnych.mówi Adam Styczeń – Dyrektor szpitala.

Obecnie w powiecie myślenickim jest 49 381 mieszkańców w pełni zaszczepionych, dzienna liczba o jaką wzrosła wczoraj liczba zaszczepionych w regionie wyniosła 70 osób. Najwięcej procentowo zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Sułkowice (48,5%) a najmniej w gminie Lubień (38%).

Powiązane wiadomości

Skip to content