Aktualnie w myślenickim szpitalu przebywa 35 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 – informuje dyrektor Styczeń. W powiecie ruszyły masowe punkty szczepień

W dniu dzisiejszym w komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformował o kolejnych 3 896 przypadkach zakażenia koronawirusem, a zmarło aż 349 osób bezpośrednio na Covid-19 lub wirus przyczynił się do rozwoju chorób współistniejących. Spada liczba nowych zakażeń w określonych okresach, niestety nadal utrzymuje się duża śmiertelność w kraju.

Sytuacja związana z trzecią falą poprawia się i obserwowane dane pokazują iż wygasza się duża liczba zakażeń.

Aktualnie w myślenickim szpitalu przebywa 35 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 10 pacjentów na stanowiskach respiratorowych. Wszyscy chorzy na Covid-19 są w stanie ciężkim, wymagającym intensywnego nadzoru medycznego.

Obecnie ilość nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-Cov-2 jest mniejsza niż w ostatnim czasie. Nie mniej jednak szpital zachowuje pełną gotowość w zabezpieczeniu przedmiotowych świadczeń zdrowotnych.mówi Adam Styczeń – Dyrektor szpitala.

Na zmniejszenie się obserwowanej liczby zakażeń wpływ ma również zwiększająca się liczba zaszczepionych osób. Jak informuje Ministerstwo Zdrowa na dzień dzisiejszy podano 12 225 861 dawek szczepionek przeciw Covid-19. W powiecie myślenickim ruszyły masowe punkty szczepień. W dniu wczorajszym szczepienia rozpoczęto w punkcie w Dobczycach w budynku TKKF na ulicy Podgórskiej 2, a dziś pierwsi mieszkańcy mogli zaszczepić się w Myślenicach w Hali Widowiskowo-Sportowej na Zarabiu.

Powiązane wiadomości

Skip to content