Aleksander Nowak Mistrzem Polski Południowej w Karate Kyokushin

W minioną sobotę 17 października 2020 pod patronatem Polskiego Związku Karate odbyły się w Wieliczce, w hali Solne Miasto, Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W tym trudnym czasie, w turnieju wzięło udział 109 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z różnych organizacji Karate.
Otwarcia imprezy dokonał członek rady powiatu Wielickiego Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Myślenicką Akademię Karate “Byakko” reprezentował Aleksander Nowak, który startował w kategorii kumite (walki) junior (16-17 lat) do 65 kg. Olek swoją walkę wygrał przed czasem, nokautując przeciwnika mocnymi kopnięciami na nogi i od początku prowadził walkę zgodnie z założonym planem.

Aleksander trenuje trzeci rok i robi gigantyczne postępy z turnieju na turniej. Jest świadomym zawodnikiem i wie, po co przychodzi na treningi. Taka postawa jest wynagradzana w postaci dobrych walk i świetnych wyników podczas kolejnych turniejów. Warto podkreślić, że rywalizuje on najczęściej z zawodnikami, którzy trenują 2-3 razy dłużej. Ten turniej to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów, które odbędą się 17 listopada w Zielonce k/Warszawy. To będzie najważniejszy sprawdzian tego młodego zawodnika.informuje Marcin Sturgulewski.

informacja Marcin Sturgulewski – Myślenicka Akademia Karate “BYAKKO”

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content