LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0)Górki Myślenice Wiadomości Sportowe

Ambitna walka nie wystarczyła… Porażka Górek z Iskrą Głogoczów

Porażką zakończyło się niedzielne starcie Górek Myślenice, które zagrały z Iskrą Głogoczów. Myśleniczanie po raz kolejny nie najlepiej rozpoczęli pojedynek, jednak w drugiej części dominowali, aby ostatecznie przegrać mecz 2:1.

Mecz był trzecim wiosennym starciem, w którym myśleniczanie mogli pokusić się o kolejne punkty, z racji że przeciwnikiem w tym pojedynku była drużyna z dolnej części tabeli. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki do kolejnego spotkania wyszli w nieco okrojonym składzie, mimo to piłkarze zapewniali walkę na boisku o jak najwyższy wynik.

Spotkanie od samego początku było trudnym starciem, w którym przez pierwsze pół godziny gry wskazanie jednoznacznego faworyta graniczyło z cudem. Lepiej w tym czasie spisała się drużyna gospodarzy, która prowadziła już 2:0. Najpierw w 18. minucie, miejscowi mieli okazję z rzutu karnego, podczas której dobrą interwencją popisał się Kubiczek. Chwilę potem Iskra wykorzystała błąd defensywy, otwierając wynik meczu, aby następnie wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy myśleniczanie mieli szansę, aby wyrównać, jednak zabrakło skuteczności. W drugiej części meczu ekipa Górek przeważała, będąc praktycznie cały czas na połowie przeciwnika. Napór ofensywny skutkował w końcu pierwszym trafieniem, które zostało zdobyte w 62. minucie. Do końca spotkania mimo wielkiej przewagi, rezultat nie uległ już zmianie, a Górki przegrały mecz 2:1.

Myśleniczanie po porażce spadną nieco w tabeli, a w następnym meczu spotkają się z zespołem LKS Trzebunia.

LKS Iskra Głogoczów – LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0)

Bramki:

1:0 22’ Adamski

2:0 28’ Adamski

2:1 62’ Pietrzyk (K)

Iskra: Piotr Mistarz – Adrian Moryc, Kamil Adamski, Daniel Zabawa, Tomasz Buraczek, Mateusz Szczurek, Kamil Rączka, Dominik Cieśla, Mateusz Suder (62’ Adrian Gołąb), DiemeYahiya, Alan Chrzanowski (90’ Marcin Maj)

Górki: Krystian Kubiczek – Tomasz Kania (89’ Bartosz Górka), Kamil Plewa (28’ Andrzej Szlachetka), Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja – Mateusz Obierzyński (kapitan) – Mateusz Biela, Mateusz Pietrzyk, Sebastian Klasik (77’ Krystian Klasik), Karol Turała (89’ Marcin Kołodziejczyk) – Kamil Malina (77’ Przemysław Kołodziej)

Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Paweł Maślak

Sędziowie: Bartłomiej Hajdas oraz Paweł Romaniak i Krzysztof Wątorek (KS Myślenice)

Widzów: 100

Miejsce: Głogoczów – boisko LKS „Iskra”

Okiem trenera Wojciecha Czajki:

„Mam nadzieję, że ta porażka podziała na nas jak zimny prysznic. Sytuacja jest taka, że zespoły z dołu punktują i gonią peleton. Patrząc na okręgówkę, w najgorszej sytuacji może spaść nawet sześć zespołów, więc nikt nie jest bezpieczny. Co do meczu, to bardzo duże błędy w ustawieniu stoperów sprawiły, że przeciwnik dostał dwie bramki. Rzadko udaje się zapunktować, przegrywając dwoma bramkami. Druga połowa należała do nas, ale nie udało się wyrównać, choć było kilka sytuacji na 2:2. Generalnie mecz bardzo słaby piłkarsko. Brakuje nam rozgrywającego, który uspokoiłby grę w środkowej strefie, przenosił ciężar gry i dyktował jej tempo. Gra jest bardzo szarpana i jednokierunkowa. Na pewno nie można nam przynajmniej zarzucić braku walki i zaangażowania w grę, ale piłkarsko zbyt wielu zawodników boi się grać w piłkę i woli ją jak najszybciej oddać komuś innemu. Musimy się w tym aspekcie przełamać, bo na treningach widzę, że Ci chłopcy potrafią sporo.”

LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0) LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0)