Apel służb mundurowych! Policja prosi o odpowiedzialność i wspólne bezpieczeństwo

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W informacjach jakie pojawiają się codziennie, słyszymy często że brak informacji przekazywanych służbą ratowniczym lub policji interweniującej o kwarantannie lub co gorsze o zarażeniu koronawirusem powoduje wykluczenie funkcjonariuszy z czynnej służby i konieczność objęcia ich kwarantanną epidemiczną.

W mediach społecznościowych zarówno strażacy jaki ratownicy medyczni oraz policjanci apelują i proszą o dużą odpowiedzialność wszystkich, którzy wzywają służby na pomoc.

Na profilu społecznościowym Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, nasi funkcjonariusze wystosowali apel do wszystkich mieszkańców.

W przypadku kiedy będzie potrzebna interwencja Policji czy innych służb jak Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe informujcie dyspozytora numeru alarmowego 112 jeśli przebywacie aktualnie w kwarantannie, nadzorze epidemiologicznym czy też macie objawy zarażenia koronawirusem. Informacja taka pozwoli funkcjonariuszom i ratownikom odpowiednio przygotować się do takiej interwencji wymagającej szczególnych środków ochrony.

Jeden zarażony policjant, strażak czy też ratownik medyczny może wyłączyć wielu innych z dalszej służby na Waszą rzecz. To wspólna odpowiedzialność i bezpieczeństwo.

To bardzo ważne przesłanie jakie przekazuje myślenicka policja. Wszystkie służby są w tym okresie bardzo potrzebne, a wykluczenie każdego jednego funkcjonariusza może spowodować jego brak w chwili gdy będzie on najbardziej potrzebny. Dlatego prosimy o wspólna odpowiedzialność i rozwagę oraz szczególnie dobrą informację podczas powiadamiania służb ratunkowych czy policji o miejscu i poszkodowanych oraz ich stanie epidemicznym czy trwającej kwarantannie.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o