Apel Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski w sprawie szczepień

Na profilu Starostwa Powiatowego w Myślenicach został opublikowany list a apelem do mieszkańców o odpowiedzialną postawę, a do prezydentów, starostów, burmistrzów, wójtów, radnych o podjęcie wszelkich możliwych działań, aby promować szczepienia. Pismo skierowane przez Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, ma zbudować odpowiedzialną postawę i radykalne przyspieszenie szczepień przeciwko COVID-19, dla dobra i bezpieczeństwa naszych bliskich, wspólnot lokalnych.

Stowarzyszenie prosi o podjęcie w zakresie wszelkich możliwych działań samorządy, aby promować szczepienia i zapewnić możliwie sprawną obsługę wszystkich, którzy chcą, powinni się zaszczepić.

Nasze Województwo Małopolskie niestety jest na niechlubnym 4 miejscu od końca w ilości szczepień. W 8 na 18 powiatów ziemskich zaledwie mniej niż 30% mieszkańców jest zaszczepionych chociażby jedną dawką.przedstawia fakty Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Niestety akcja szczepień populacyjnych w całym kraju wyraźnie wyhamowała i obecnie problemem nie jest już dostępność szczepionek lecz brak chętnych do ich przyjęcia.

Na stronach rządowych codziennie aktualizowana jest liczba osób zaszczepionych w poszczególnych gminach.
Na dzień dzisiejszy w powiecie myślenickim na pierwszym miejscu pod względem procentowym w pełni zaszczepionych mieszkańców zajmuje gmina Sułkowice, gdzie zaszczepionych zostało 29,7% osób. Kolejne miejsce należy do gminy Myślenice – 28,9% zaszczepionych w pełni mieszkańców. Trzecie miejsce zajęła gmina Siepraw gdzie preparat przyjęło 27,2% zamieszkałych w gminie osób. Stawkę zamyka gmina Pcim z wynikiem 21,8 % zaszczepionych.

Media krajowe od pewnego czasu informują o rosnących zachorowaniach poza granicami Polski, gdzie rozpoczyna się ponowny wzrost zakażeń szczególnie wariantem Delta koronawirusa. Dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia informuje o 98 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID19 zmarło w ciągu ostatniej doby 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 16 osób.

Powiązane wiadomości

Skip to content