Aromatyczne octy czyli kolejne warsztaty w myślenickiej bibliotece

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Jak wiele ciekawych zastosowań w domu mogą znaleść octy w kuchni czy w kosmetyce można się było dowiedzieć dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach na warsztatach które w całości były poświęcone domowym sposobom wytwarzania octów. Ich zastosowanie praktyczne demonstrowały podczas spotkania uczestniczki warsztatów.

Rozmowa były o zaletach tych produktów, ich zastosowaniu oraz domowej produkcji, która jak się okazało podczas spotkania nie jest trudna, a szeroka paleta zastosowań i możliwości uzyskania daje duże pole do popisu do domowych eksperymentów i prób. Na stole zawitały octy jabłkowe, różane, wortyczowe, pigwowe oraz wiele wiele innych które można było spróbować , powąchać czy zapytać o ich recepturę czy możliwości ich zastosowania w domowych zabiegach pielęgnacyjnych, domowym sprzątaniu czy w końcu o ich zaletach w kuchni.

Bardzo ciekawe spotkanie, które zgromadziło panie zainteresowane tematem pozwoliło na wymianę doświadczeń i naukę dla tych które chciały spróbować samodzielnie wejść w świat octów. Należy podkreślić, że pomysł przeprowadzenia takich spotkań w formie warsztatów jest znakomitym pomysłem i pokazuje jak wiele można samodzielnie zrobić i jak ciekawe efekty można uzyskać przy użyciu tak popularnych produktów jak octy.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x