Myślenice Respekt Myślenice Wiadomości Sportowe

Bardzo dobry mecz Respektu i pechowa porażka: ROW Rybnik 3- 2 Respekt Myślenice

3 kolejka I ligi kobiet przyniosła Respektowi Myślenice wyjazd do dalekiego Rybnika. Piłkarki trenera Senderskiego zagrały na wyjeździe spotkanie z TS ROW Rybnik ulegając gospodyniom 2:3 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Dwa gole w końcówce spotkania zdobyła Klaudia Adamek i to ona zapewniła Rybniczankom zwycięstwo.

Respekt odbył ponad 150 kilometrową podróż, by w sobotnie popołudnie rozegrać spotkanie z TS Rybnik. Rybniczanki wyszły na prowadzenie już 9. minucie. Autorką gola została Agnieszka Słaboń. Myśleniczanki wyrównały tuż przed przerwą. Gola zdobyła niezawodna kapitan zespołu – Karolina Topa. Do przerwy wynik remisowy 1-1.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki Respektu. To one  wyszły na prowadzenie w 60 minucie spotkania, a zdobywczynią bramki była nasza rozgrywająca Zuzanna Węglarz. Do wyrównania doszło w 79 minucie meczu, a gola strzeliła Klaudia Adamek. I to ona w doliczonym czasie gry zdobyła dla swojego zespołu zwycięską bramkę strzelając obok interweniującej bramkarki Respektu.

Po trzech kolejkach spotkań Rybnik ma na koncie 6 punktów i zajmuje 4 lokatę w tabeli. Myśleniczanki rozegrały do tej pory dwa spotkania (zespół czeka jeszcze zaległe spotkanie z Golem Częstochowa) i na razie nei zdobyły punktów. Życzymy im w kolejnych spotkaniach zwycięstw i wspaniałej gry!

A już jutro (środa 12.09) zapraszamy na stadion Dalinu by kibicować Respektowi. O godzinie 16:00 zespół podejmie drużynę lidera tabeli z Bielska! Wstęp WOLNY!

TS ROW Rybnik – Respekt Myślenice 3:2 (1:1)

Bramki:

1:0 – Agnieszka Słaboń (9’), 1:1 – Karolina Topa (42’), 1:2 – Zuzanna Węglarz (60’), 2:2 – Klaudia Adamek (79’), 3:2 – Klaudia Adamek (90’+1)

Składy zespołów:

ROW Rybnik: Alicja Bzowska – Martyna Guzik, Kamila Fuchs (67′ Patrycja Biadacz, 81′ Anna Sroka), Agnieszka Słaboń, Dominika Rosak, Żaneta Sobota, Justyna Siwek, Liwia Garcarczyk, Marta Kamińska, Katarzyna Kubik (46′ Klaudia Adamek), Edyta Botor

Respekt Myślenice: Paulina Kania, Karolina Topa, Maria Topa, Kamila Topa, Agnieszka Bobowska (Natalia Kowalska), Zuzanna Węglarz, Natalia Topa, Maria Dziadkowiec (Monika Żądło), Oliwia Łętocha (Wiktoria Suder), Sonia Jurka, Anna Jania, Gabriela Tupta.

WYNIKI – 3 kolejka I ligi kobiet (grupa południowa):

ROW Rybnik – Respekt Myślenice 3:2 (1-1)

Gol Częstochowa – Rolnik Biedrzychowice 2:1
MUKS Tomaszów Mazowiecki – Wanda Nowa Huta 0:4
Rekord Bielsko-Biała – Tarnovia Tarnów 2:0
Sportowa Czwórka Radom – Rysy Bukowina Tatrzańska 4:1
Resovia – Sokół Kolbuszowa Dolna 1:1

Słowo trenera Przemysława Senderskiego:

Szkoda, że wracamy z Rybnika bez punktów. Na pewno z przebiegu meczu zasłużyliśmy na choćby jeden punkt. Decydująca bramkę tracimy w 92 minucie spotkania. Takie porażki bolą, ale moje zawodniczki nie mają się czego wstydzić, jestem zadowolony z ich postawy było widać duże zaangażowanie i zostawiły bardzo dużo zdrowia na boisku. Nie ma czasu na rozmyślanie o porażce. Musimy szybko wyciągnąć wnioski. Przed nami w środę kolejny ligowy mecz, musimy odpowiednio się zregenerować i będziemy walczyć. Na razie płacimy frycowe, ale jestem pewny, że zaczniemy punktować.
Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.