Będą dwa punkt szczepień masowych, w Myślenicach będzie szczepić firma Diagnoza Brzeszcze / Jaworzno, w Dobczycach Specjalmed

Jak informowało Starostwo Powiatowe w Myśleniach, od kilkunastu dni trwały przygotowania do utworzenia i zorganizowania punktów szczepień masowych na terenie powiatu myślenickiego. 2 kwietnia Starosta Myślenicki Józef Tomal zwołał w trybie pilnym spotkanie z wójtami i burmistrzami, podczas którego wspólnie ustalono, że Powiat Myślenicki zorganizuje punkt w Myślenicach, a Gmina i Miasto Dobczyce zorganizuje podobny punkt na terenie swojego miasta przy współpracy z podmiotami leczniczymi.

Od tego czasu wykonaliśmy mnóstwo pracy, aby przygotować Powszechny Punkt Szczepień przy ul. Żeromskiego 17, przy wykorzystaniu infrastruktury ZSTE im. M. Reja w Myślenicach.

Dziś podczas konferencji online z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia dowiedzieliśmy się, że nasza praca poszła na marne… piszą urzędnicy powiatowi.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Narodowy Fundusz Zdrowia wyraził zgodę na powstanie tylko dwóch punktów szczepień w naszym powiecie: jeden powstanie w Dobczycach (realizowany przez Specjalmed), a drugi w Myślenicach (realizowany przez podmiot spoza naszego powiatu, a nawet województwa – firmę Diagnoza Brzeszcze / Jaworzno). W przypadku Myślenic – organizatorem Powszechnego Punktu Szczepień będzie Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym za pracę związaną z przygotowaniem tego punktu i przeprosić jednocześnie personel medyczny oraz wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy mieli pomagać w działalności tego punktu za dotychczas podjęte wszelkie działania.piszą przedstawiciele Powiatu.
informacja: Powiat Myślenicki
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content