Będzie przebudowa drogi powiatowej w miejscowościach Polanka, Zawada, Krzyszkowice

W całej Małopolsce na drogach gminnych i powiatowych samorządy przystępują do realizacji inwestycji dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał umowy na zadania inwestycyjne o łącznej długości ponad 45 kilometrów. Co istotne, w większości umowy te obejmują projekty wieloletnie. Dofinansowanie rządowe na zadania z Małopolsce wynosi łącznie 102 248 179 złotych.

24 samorządy z naszego regionu zrealizują zadania, na które czekają Mieszkańcy. Dzięki dofinansowaniu inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg małopolskie drogi staja się bardziej komfortowe i bezpieczne, a kolejne inwestycje są impulsem do rozwoju gospodarczego przedsiębiorców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Do powiatu myślenickiego trafi dofinansowanie w wysokości 4 mln 334 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej nr K1943 wraz z obiektem mostowym w miejscowości Polanka, Zawada, Krzyszkowice. Całkowita kwota realizacji zadania wynosi: 9 mln 970 tys. złotych, pozostała część (5 mln636 tys. zł) pochodzić będzie z budżetu Powiatu Myślenickiego.

Dofinansowanie otrzymała również gmina Myślenice na drogi gminne w miejscowościach Jawornik i Polanka.

informacja MUW i Powiat Myślenicki
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content