Beskidzkie Rytmy i Smaki w Tokarni

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu był organizatorem wydarzenia które w niedzielne popołudnie odbyło się Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki w Tokarni w parku.

Na scenie zagościły zespoły regionalne z okolicy oraz z zaprzyjaźnionej Słowacji. Zgromadzenie licznie widzowie mogli oglądać m.in. Dziecięcy oraz Dorosły Zespół Vitanowska Heligonka ze Słowacji, znaną i bardzo lubianą Orkiestrę Dętą ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, zespół Mali Krzczonowianie, Mali Kliszczacy z Tokarni czy zespół Banda Burek z Wiśniowej.

Obok sceny znajdowały się stoły z potrawami regionalnymi, a w czasie imprezy rozgrywany był również konkurs na najlepsze pierogi. Na przygotowanych stoiskach znaleźć można było nie tylko potrawy ale i regionalne wyroby czy publikacje związane z rejonem Beskidu Wyspowego.

Wspaniałe wydarzenie pokazujące piękno folkloru regionu beskidzkiego prezentowało nie tylko stronę folklorystyczną lecz również kuchnie i tradycję. Cieszy bardzo że tradycja przekazywana jest młodemu pokoleniu które licznie w tym festiwalu brało udział i dziecięce zespoły prezentowały się znakomicie.

 

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x