Betonowe zapory blokują ulicę Solidarności

Na naszą skrzynkę mailową napływają informacje i zdjęcia o zablokowaniu nowo wybudowanej ulicy Solidarności w Myślenicach. Prawie półkilometrowy łącznik powstał pomiędzy ul. Dunina Brzezińskiego a parkingiem przy kościele św. Brata Alberta na Osiedlu Tysiąclecia. Planowany koszt inwestycji według informacji podawanych przy rozpoczęciu budowy ma zamknąć się kwotą około 3,2 mln. zł z czego 80% kwoty pokryje Fundusz Dróg Samorządowych.

Według informacji jakie podawał Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach inwestycja ma zostać zakończona do końca sierpnia 2020 roku. Łącznikiem tym do piątku poruszali się mieszkańcy, których posesje znajdują się przy tej części ulicy Solidarności.

Już podczas wykonania inwestycji wraz z ścieżką rowerową, część przeznaczona dla jednośladów wzbudzała kontrowersje, gdyż zatoki do parkowania samochodów zostały tak umiejscowione, że pozostawione na niej pojazdy wychodziły na znaczną część ścieżki rowerowej.

W piątek droga została zamknięta i uniemożliwiono na nią wjazd. Postawione zostały separatory i znaki zakazu ruchu.

Kto zdecydował o zamknięciu, to że droga wybudowana z szeregiem bubli typu krótkie miejsca parkingowe nadchodzące na ścieżkę rowerową, brak też najazdów na ścieżkę rowerową którą kończy się wysokim krawężnikiem, znów ma być zamknięta dla ruchupisze do nas jeden z czytelników.

O przyczyny tego stanu wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach oraz postaramy się o informację od wykonawcy robót. W chwili poznania przyczyn zamknięcia wybudowanego łącznika powrócimy do sprawy.

Related posts

5 2 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x