Bezpłatne szkolenia podatkowe online u Ciebie w domu

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z województwa małopolskiego startuje ze szkoleniami online dla wszystkich swoich klientów. Eksperci z urzędów skarbowych poruszą stale popularne tematy i te na czasie.

Już 6 grudnia zapraszamy na szkolenie Boom na rynku nieruchomości. Jak rozliczyć zakup i sprzedaż nieruchomości. Trenerzy omówią sprzedaż nieruchomości nabytych przed upływem 5 lat oraz sprzedaż nieruchomości w ramach działalności gospodarczej.

Powszechne szkolenia online to nowość. Dotychczas spotykaliśmy się z naszymi klientami bezpośrednio, co wymagało obecności na sali szkoleniowej. Teraz będzie można uczestniczyć w ciekawych zajęciach z kubkiem herbaty w dłoni, z pracy lub z domu. Nie chcemy przez pandemię tracić kontaktu z naszymi klientami. Wiemy, że mają wiele pytań o stosowanie prawa podatkowego w praktyce. Odpowiemy na nie w trakcie spotkań online.zaprasza Bożena Drabik, dyrektor IAS w Krakowie

Jak wziąć udział?

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Aby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć w link szkolenia i o określonej porze zasiąść przed komputerem lub połączyć się poprzez smartfon.

Spotkania mają formę webinariów na MS Teams, a linki do nich będziemy zamieszczać na bieżąco na stronach www Izby Administracji Skarbowej w Krakowie i małopolskich urzędów skarbowych. Uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań na czacie oraz bezpośrednio, po zakończeniu szkolenia.

Lista tematów

Na mikołajki Małopolska KAS zaprasza na szkolenia z opodatkowania transakcji na rynku nieruchomości. Na kolejnych szkoleniach uczestnicy dowiedzą się, np.: jak zostać pełnomocnikiem, jaki obowiązuje podatek przy wynajmie pokoi w agroturystyce, co zmieniło się w VAT w 2021 itd. O webinariach w kolejnych miesiącach będziemy informować z wyprzedzeniem. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z grudniową listą szkoleń.

Temat szkolenia Dla kogo? Data Dołącz do spotkania
Boom na rynku nieruchomości. Jak rozliczyć zakup i sprzedaż nieruchomości.

 

Eksperci omówią sprzedaż nieruchomości nabytych przed upływem 5 lat oraz sprzedaż nieruchomości w ramach działalności gospodarczej.

dla wszystkich 6 grudnia 2021

11:00 – 12:30

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

Deklaracje podatkowe składane przez przedsiębiorcę jako podatnika lub płatnika w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych

1.      Załatwianie spraw w urzędzie – nowy kanał komunikacji –  e-urząd skarbowy.

2.      Forma opodatkowania a rodzaje i termin złożenia przez przedsiębiorcę jako podatnika podatku dochodowego od osób fizycznych deklaracji podatkowych.

3.      Rodzaje i termin złożenia przez przedsiębiorcę jako płatnika podatków deklaracji podatkowych.

4.      Studium wybranych przypadków rozliczeń podatkowych przedsiębiorców.

dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej 7 grudnia 2021

 

9:00 -12:00

 

Link zamieścimy wkrótce na naszym www
Jak zostać przedsiębiorcą? Rejestracja działalności gospodarczej, rodzaje i wybór formy opodatkowania. dla wszystkich 8 grudnia

13:00-14:30

 

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

E-urząd skarbowy – jak załatwić sprawę w urzędzie

 

Jak zostać pełnomocnikiem? Prawidłowe wypełnianie dokumentów

 

dla wszystkich 9 grudnia

10:00 – 10:30

 

11:00 – 11:30

 

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

Opodatkowanie sprzedaży płodów rolnych i wynajmu pokoi. Vademecum dla rolników i właścicieli agroturystyk. rolnicy i właściciele agroturystyk 20 grudnia

12:00 – 13:30

Link zamieścimy wkrótce na naszym www
Zmiany w ustawie VAT w 2021 roku – SLIM VAT i SLIM VAT 2

SLIM VAT to uproszczenia dla przedsiębiorców, dopasowane do warunków działania małego i średniego biznesu. SLIM VAT to akronim utworzony ze słów simple, local and modern. Oznacza: prostotę w obsłudze, dostosowanie do lokalnej specyfiki państwa oraz nowoczesność dzięki zastosowaniu technologii.

Przedmiotem szkolenia będą rozwiązania zawarte w dwóch pakietach, które weszły w życie w 2021 r.

podatnicy podatku VAT 21 grudnia

9:30 – 11:30

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

informacja: US Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content