BLOG: Crowdfunding jednak nie dla nas?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Mija rok od kiedy KMY.pl pojawiło się na portalu crowdfundingowym Patronite. Nasze założenie było takie, aby pozyskać wsparcie na dalszy rozwój mediów. Przy tak licznej społeczności jaką udało nam się zdobyć sprawa wydawała się prawie pewna, że przynajmniej mała część zechce wesprzeć nas drobnymi kwotami.

Nic bardziej mylnego.

Jak się okazuje za rok bytności w serwisie Patronite udało nam się “uzbierać” 50 zł, mamy nieodparte wrażenie, że tak wyceniana jest nasza praca. Szkoda bo wkładamy w KMY serce i każdą wolną chwilę i własne środki pieniężne. Nie odmawiamy pomocy kiedy ktoś jej od nas potrzebuje. Wszyscy chyba wychodzą z założenia, że te treści pojawiają się bez pracy, że serwery, domeny są za darmo, że nas czas który przeznaczamy jest bez wartości. Oczywiście, każdy może powiedzieć “sami chcieliście to robić – wasz problem” i po części jest w tym sporo racji lecz robimy to nie tylko dlatego, że podoba nam się takie zajęcie ale po to by różne informacje docierały do naszych odbiorców.

Crowdfunding mógł pomóc nam, ale chyba nie jest to dla nas miejsce, bo niestety wsparcie społecznościowe okazało się dużym “niewypałem”.  Mimo że liczyliśmy na naszych odbiorców, zawiedli nas bardzo, my jednak nadal nie będziemy zawodzić, choć musimy przytemperować i zwolnić z naszymi planami.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x