Book, book – tu książka – projekt młodzieży z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book – tu książka”.

Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak grupa tych młodych osób w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych.

Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Młodzież pozyskuje partnerów, sponsorów od których otrzymuje pierwsze książki oraz inne gadżety, które posłużą w projekcie.

Jednym z ważniejszych celów jest dotarcie w pierwszej kolejności do przedszkoli i szkół oraz dziecięcych oddziałów szpitalnych, aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do książek. Już w lutym 2019 roku planowane są pierwsze wyjazdy do tych instytucji, w ramach których czytelnictwo propagowane będzie nie tylko poprzez czytanie fragmentów książek, ale również poprzez zabawę. Projekt realizowany będzie również w szkole i w mediach społecznościowych poprzez różnego rodzaju zbiórki, wydarzenia oraz konkursy związane z popularyzacją książki.

Więcej informacji na temat projektu można znaleść na stronie na portalu społecznościowym: https://www.facebook.com/bookbooktuksiazka/.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x