Brakuje krwi, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do krwiodawców

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zrwaca się z apelem do Honorowych Dawców Krwi oraz kandydatów na Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do Centrum lub wybranego Terenowego Oddziału RCKiK w celu oddania krwi.

Mimo trwającej pandemii i wprowadzeniu obostrzeń nieustannie ratujecie Państwo życie pacjentom po krwotokach w wyniku urazów komunikacyjnych, pacjentom po przeszczepach, przewlekle chorym onkologicznie.

Składniki krwi mają określony termin termin przydatności do użycia – Koncentrat krwinek czerwonych 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych 5 dni dlatego tak ważne jest uzupełnianie ich zapasów dzięki ofiarności osób regularnie oddających krew. informuje RCKiK w Krakowie.

Szpitale wróciły do planowych zabiegów operacyjnych wymagających zabezpieczenia w krew i jej składniki ,co znacznie zwiększa składane zapotrzebowania.

Przypominamy ,że krew może oddać osoba w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia ,która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów ,nie jest objęta kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wypoczęta, po lekkostrawnym posiłku oraz dbająca o spożycie ok.2 l płynów w dniu poprzedzającym oddanie krwi, legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Szczególna prośba do krwiodawców Rh(-), to tego rodzaju krwi brakuje najbardziej w zapasach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Zapewniamy, że wprowadzony przez nas w okresie pandemii system prekwalifikacji zapewnia bezpieczeństwo wszystkim zdrowym osobom chcącym oddać krew.zapewnia stacja krwiodawstwa.

Najbliższ stacja terenowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się w Myślenicach pry ulicy Szpitalnej, gdzie wszyscy chętni spełniający warunki oddania krwi mogą się zgłaszać.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x