Brzączowice i Głogoczów, dwa podobne wypadki, dwie poszkodowane osoby

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu 11 maja w godzinach przedpołudniowych (10.51 – 11.40) doszło na terenie powiatu myślenickiego do dwóch podobnie wyglądających zdarzeń drogowych. Pierwsza akcja do, której dysponował zastępy Dyżurny Operacyjny SKKP PSP miała miejsce w miejscowości Brzączowice (droga wojewódzka 967), gdzie samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował. Poszkodowana została kierująca pojazdem, której udzielono KPP (stabilizacja podejrzeń złamań).

Do drugiego zdarzenia doszło w Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 gdzie samochód osobowy również zjechał poza drogę. W jego wyniku także jedna osoba została poszkodowana. W tym wypadku zabezpieczono miejsce akcji, udzielono KPP osobie poszkodowanej poprzez założenie opatrunku osłonowego na ranę ciętą kończyny, przeprowadzenie badania urazowego.

W obu przypadkach osoby poszkodowane po wstępnym zaopatrzeniu zostały przez ZRM przewiezione do SOR w Myślenicach. Dalsze czynności w obu przypadkach to usunięcie pozostałości z rozbitych pojazdów w celu przywrócenia dróg do dalszej bezpiecznej eksploatacji. W działaniach brały udział zastępy JRG Myślenice oraz strażacy ochotnicy z OSP Brzączowice, OSP Głogoczów.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x