Burmistrz planuje likwidację podstawówek na Dolnym Przedmieściu i Chełmie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W ostatnim tygodniu odbyły się zebrania z rodzicami w szkołach podstawowych nr 5 na Dolnym Przedmieściu oraz nr 6 na Chełmie w których uczestniczył burmistrz Jarosław Szlachetka, który poinformował społeczności szkolne o planowanych likwidacjach tych szkół.

Zamknięcie szkoły na Kazimierza Wielkiego ma pozwolić na powiększenie ilości miejsc w przedszkolu, których jak oświadczył na zebraniu burmistrz brakuje w mieście, a Chełm jest nieopłacalny ekonomicznie zważywszy na ilość uczniów jacy uczęszczają do szkoły. Z takim przedstawieniem argumentów nie zgadza się część rodziców uczniów z Chełmu, tłumacząc to integracją społeczeństwa oraz koniecznością dojazdów do innych placówek oświatowych. Dojazd na Chełm nie jest dobry, wąska droga, niebezpieczna w okresie jesienno-zimowym oraz fatalny stan nawierzchni na odcinku drogi, to obawy o bezpieczeństwo dzieci jakie bardzo często wysuwają zaniepokojeni rodzice.

Jak wiadomo utrzymanie oświaty to największe obciążenie budżetu gminy, lecz gmina ma być przyjazna i pracować dla swojego społeczeństwa. Nie zawsze przesłanki ekonomiczne są najważniejsze. Nikt nie rozważa skutków społecznych jakie pociągnie za sobą likwidacja naszej szkołypisze jeden z rodziców w mailu do naszej redakcji.

Dlaczego był nabór do szkoły, jeśli planowane było jej zamknięcie. Dlaczego nie można jej wygasić stopniowo, a przedstawiona nam propozycja mówi o zamknięciu bez okresu przejściowego, który pozwolił by naszym dzieciom na dostosowanie się do nowych warunków.kontynuuje swoje zaniepokojenie rodzic.

Obecny burmistrz podczas kampanii obiecał nam poprawę drogi i nic nie mówił o likwidacji szkoły. Zdobył u nas prawie 100% głosów teraz nie mamy drogi i jeszcze szkoła zostanie zamknięta. kończy swój list mieszkaniec Chełmu.

Inne obawy dotyczące zamknięcia szkoły przejawiają rodzice z Myślenic. Ich obawy jakie przedstawili dotyczą szkoły, do której planowane jest przeniesienie uczniów, czyli myślenickiej „dwójki”. Rodzice obawiają się, że zostanie wprowadzona zmianowość, dzieci rozdzielone zostaną do różnych klas, gdzie zginą zbudowane więzi jakie zostały już zbudowane pomiędzy małą społecznością klasową.

W nadchodzącym tygodniu mają odbyć się kolejne spotkania zarówno na Chełmie jak i na Dolnym Przedmieściu, które mają finalizować podjęty przez burmistrza zamiar zamknięcia tych placówek oświatowych.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x