Burmistrz Szlachetka żąda od grupy mieszkańców Myślenic przeprosin i 10 tys. zł za wręczenie dyplomu z herbem miasta Rafałowi Trzaskowskiemu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Jak podaje Radio Zet burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka żąda od grupy mieszkańców przeprosin i 10 tys. zł na cele społeczne za to, że, wręczyli podczas wizyty dyplom z herbem Myślenic, Rafałowi Trzaskowskiemu podczas jego wizyty w Myślenicach. Jak twierdzi Burmistrz Szlachetka wykorzystali oni bezprawnie herb gminy w celach politycznych.

Dyplom ten został przekazany wraz z portretem dziadka Rafała Trzaskowskiego, Ludzimiła Trzaskowskiego, który przed wojną był starostą myślenickim. Na dyplomie znalazły się herb gminy i słowa „w podziękowaniu za spotkanie mieszkańcy Myślenic”.

Jak informuje Radio Zet, według burmistrza Szlachetki herb został użyty bez jego zgody, a podpis, że „dziękują mieszkańcy”, zdaniem burmistrza ma sugerować, że dziękują wszyscy mieszkańcy gminy.

W moim mniemaniu, w tej sprawie – nie chodzi o niezgodne z prawem działanie, a raczej o próbę zastraszenia. Nasza mała ojczyzna jest naszym dobrem wspólnym i nie należy tylko do jednej partii lub grupy osób. informuje w mediach społecznościowy jeden z mieszkańców wręczający dyplom.

Reporter Radia Zet chciał zapytać Burmistrza czy nie widzi on w sprzeczności w swoich działaniach, gdy aktywnie popiera prezydenta Dudę a z drugiej strony kieruje takie żądania w kierunku grupy mieszkańców. Niestety Burmistrz nie znalazł czasu na rozmowę z redaktorem stacji radiowej.

My, osoby wręczające obraz – Starosty Myślenickiego Ludzimiła Trzaskowskiego związanego z naszym miastem w latach 1911 – 1914, nie damy się wykluczyć z grona obywateli naszego miasta.pisze w mediach społecznościowych jeden z przekazujących dyplom mieszkańców.
informacja RadioZet

4.1 15 głosów
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x