Burmistrz zmienia zestawienie po naszym artykule. Zmianie ulega również tabela na stronie Gminy Myślenice

Po naszym przedpołudniowym artykule poprawione zostały dane zarówno na profilu Burmistrza jak i na stornie Gminy Myślenice. Zestawienie skorygowały również media gminne.

Na uwagę zasługuje fakt usunięcia ze strony myslenice.pl gmin spoza powiatu myślenickiego, które wcześniej się tam znajdowały a na które podczas sesji powoływali się urzędnicy gminni argumentując zmiany jakie zaszły w stawkach za gospodarowanie odpadami w roku 2021 wskazując je jako przykłady wysokich opłat.

Niestety zestawienia te zostały podmienione bez słowa wyjaśnienia dla mieszkańców ze strony poszczególnych osób odpowiedzialnych za ich publikację, tak jak by poprzednie dane były nieistotne i nie byłe. Prawda jest taka, że opublikowane poprzednie zestawienia mogły wypatrzeć prezentowane dane i zestawiały stawki z różnych sposobów ich naliczania co jest praktyką niedopuszczalną.

Cieszymy się bardzo, że dane tym razem zostały opublikowane i przedstawione w sposób prawidłowy, martwi jednak fakt, że zmiana grafik nie została opatrzona komentarzem na jaki naszym zdaniem zasługuje taka korekta.

Jednocześnie nasze zdziwienie wywołał mail jaki wpłynął na skrzynkę redakcyjną. Z otrzymanej korespondencji (treść zamieszczamy poniżej) od Burmistrza Jarosława Szlachetki wynika jako by na naszym portalu znajdowały się nieprawdziwe informacje zawarte w opublikowanym materiale, co sugeruje temat maila.

Spawa jest dziwna i niejednoznaczna, gdyż dokładnie w oparciu o przedstawione przez nas dane zostały poprawione zestawienia, które pojawiły się w wyżej wymienionych miejscach. Jednocześnie o sprostowaniu o jakie prosi Burmistrz nie możemy tutaj mówić, ponieważ opierając się o prawo prasowe sprostowania dotyczą jedynie podawania nieprawdziwych informacji. W naszym artykule podaliśmy informacje, które zostały podane zarówno przez Gminę Myślenice na oficjalnej stronie, media gminne oraz w końcu samego Burmistrza.

Mamy nadzieję, że trochę opacznie został zatytułowany mail skierowany do naszej redakcji, a jego treść została napisana pod wpływem emocji i nie do końca tak miała brzmieć.

Najważniejsze w całej kwestii jest to, by mieszkańcy informowani byli w sposób prawidłowy i nie budzący kontrowersji.

 

 

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x