Commodore 64 w sprzedaży od grudnia 2019

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Historia zatacza koło. Jeden z najlepiej sprzedający się komputerów domowych na świecie wraca w nowej wersji. C64 to odświeżony Commodore 64, którego bez problemu można będzie podłączyć do współczesnego telewizora, co najważniejsze będzie można zagrać w jedną z dołączonych 64 klasycznych gier.

Moda na retro jest wśród graczy coraz silniejsza. Jak odnieść sukces dziś i zainteresować średnie pokolenie ? Recepta dość prosta: sprzęt komputerowy, który wywołuje nostalgię, zaprojektowany na nowo by można było zastosować go do obecnych standardów (np. wyjście HDMI) i dokładamy trochę popularnych gier z przed lat.

C64 otrzymał kształt pierwszej generacji Commodore 64, znanej jako „mydelniczka”. Zachowano pierwotne wymiary, klasyczną pełnowymiarową klawiaturę.

W pamięci nowego C64 czekać będzie na koneserów 64 klasyczne gry. We wszystkie można będzie zagrać, według deklaracji twórców, w rozdzielczości 720p.

C64 ma oferować trzy tryby pracy: C64 Basic, VIC20 Basic oraz karuzelę gier. Do komputera dodawany jest joystick oczywiście retro z 1,5-metrowym przewodem, zasilacz i kabel HDMI.

Twórcy oferują także nakładanie na obraz filtrów, dzięki czemu można będzie symulować granie na telewizorze CRT.

Nowy Commodore 64 trafi do sprzedaży 5 grudnia 2019 roku. Wyceniono go na dzień dzisiejszy na około 500 zł.

 

Powiązane wiadomości

komentuj wpis