Covid-19 wyhamował ale nie znika zupełnie, są nowe przypadki również w powiecie myślenickim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Na terenie powiatu myślenickiego od dłuższego czasu nie odnotowujemy gwałtownego przyrostu zakażeń koronawirusem. Nie znaczy to, że zagrożenie znika zupełnie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sugerując się danymi jakie regularnie publikuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, w naszym rejonie przybyło 3 pacjentów u których przeprowadzone testy wykazały zarażenie Covid-19. Najnowszy przypadek dotyczy dnia dzisiejszego.

Ponownie otwarto m.in. kina, baseny i siłownie. Chociaż ograniczeń i nakazów w związku z pandemią COVID-19 jest coraz mniej, niektóre nadal obowiązują. Na ulicach i w miejscach gdzie ludzie gromadzą się w większych grupach (np. sklepy) widać już niestety duże rozluźnienie zasad sanitarnych. Pomimo, że nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w niektórych miejscach, wszyscy obserwujemy bagatelizowanie tego obowiązku. Lekarze wciąż apelują o częste mycie i dezynfekowanie rąk, unikanie dotykania twarzy, unikanie dużych skupisk ludzi. To najlepsze metody zmniejszenia ryzyka zakażenia się koronawirusem.

Tylko w Małopolsce ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 20 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 11 do 95 lat. Jak widać na przykładzie tylko z dnia dzisiejszego nie można uznać, że epidemia wygasła. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1552 osób.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x