Czas na interakcję – projekt w ramach Zwolnieni z Teorii

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

XXI wiek bardzo zmienił życie Ludzkości. Zatracając się w ,,Wirtualnym świecie” spędzamy wiele godzin korzystając z elektronicznych gadżetów. Zapominamy przy tym, jak miło można spędzić czas aktywnie, wraz z gronem znajomych.

Często słyszymy, gdy na pokolenie nastolatków mówi się: “dzieci social mediów”. Czy tak jest naprawdę? Czy rzeczywiście spędzamy tak dużo czasu w wirtualnym świecie? Grupa Uczniów II LO w Myślenicach postanowili to sprawdzić i ku ich zaskoczeniu, badania wykazały, że to prawda! To było inspiracją do utworzenie tego projektu-odciągniecie młodzieży od komputerów, telefonów, tabletów itp.

Zespół Projektu składa się z piątki licealistów klasy 1B Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach. Licealiści biorą udział w praktycznej olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”.

“Zwolnieni z teorii” to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej.
Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Ułatwia to interaktywny portal, a pomagają doświadczeni mentorzy. Olimpiadę organizuje Social Wolves- start-up. Działają oni na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej. Ich misją jest doświadczenie młodych prowadzeniem projektów społecznych na całym świecie.

Projekt ,,Czas Na Interakcję” ma na celu pokazanie młodym ludziom “ciekawej okolicy”, czyli wszystkich wydarzeń, które mogą ich zainteresować. Jak do nich dotrą? Przez internet! Dla niektórych wyda się to głupie, że chcą ich odciągnąć od internetu, a sami działają dzięki niemu. Jednak Uczniowie chcą zadziałać ich własną “bronią”. Czy ktoś z nich zatrzyma się na ulicy i przeczyta jakieś ogłoszenie? Nie. Ich celem nie jest narzucanie skończenia z internetem, chcą żeby sami dostrzegli, że jest też coś innego. Nie twierdzą, że internet jest czymś złym. Jednak spędzamy w internecie zbyt dużo godzin.

Na fanpage’u, umieszczają wszystkie interesujące wydarzenia z okolicy. Organizujemy akcję ,,Sweet Trip”- czyli trasę po Myślenickich kawiarniach. Akcję Let’s go eat!- gdzie pokazują ofertę restauracji. Organizują regularnie konkursy o wejściówki do atrakcyjnych miejsc w Małopolsce, takich jak termy ,,Gorący Potok”, Park Wodny w Krakowie, Opalanie natryskowe Cataleya, oraz wiele innych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony: https://www.facebook.com/czasnainterakcje/

Powiązane wiadomości