Cztery Otwarte Stefy Aktywności w Gminie Myślenice

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Otwarta Strefa Aktywności, czyli kolorowy plac zabaw wraz z siłownią plenerową – cztery takie obiekty powstały na terenach wiejskich w Gminie Myślenice. W piątek 4 października burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka uroczyście otworzył place zabaw w Zasani, Porębie, Zawadzie i Krzyszkowicach oraz przekazał je do użytku przede wszystkim dzieciom.

Gmina Myślenice na budowę czterech rekreacyjnych placów zabaw z elementami siłowni plenerowych pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 174 tys. zł. Dziękuję za te decyzje ministrowi Witoldowi Bańce. Dotacja stanowiła mniej więcej połowę kosztów inwestycji, natomiast pozostałą część gmina pokryła z miejskiego budżetu, za co dziękuję Radzie Miastamówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Całkowity koszt powstania czterech Otwartych Stref Aktywności wyniósł 389 709,65 zł.

To miejsce głównie dla dzieci i młodzieży, ale również starsi mogą znaleźć coś dla siebie i pograć w szachy, czy poćwiczyć na siłowni. Szczególnie proszę, aby stosować się do regulaminów obiektów i wspólnie dbać o te miejsca, by długo służyły i pozwoliły rozwijać lokalne talentymówił podczas otwarcia obiektów burmistrz Jarosław Szlachetka.

Otwarte Strefy Aktywności powstały przy budynkach Szkoły Podstawowej w Zasani, Porębie, Zawadzie i Krzyszkowicach. W uroczystych otwarciach brali udział oprócz burmistrza Jarosława Szlachetki, radni gminni Małgorzata Jaśkowiec z Zasani i Piotr Motyka z Zawady, a także sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala, radny powiatowy Władysław Kurowski, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele rady rodziców i uczniowie szkół. Poświęcenia obiektów w Zasani i Porębie dokonał ksiądz Zbigniew Skóra, misjonarz w Boliwii, natomiast w Zawadzie ksiądz proboszcz Marek Oczkowski, a w Krzyszkowicach ksiądz proboszcz Jan Antoł.

informacja UMiG Myślenice

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x