Czy antyszczepionkowcy blokują terminy szczepień? Minister przedstawił dane

W mediach społecznościowych pojawia się dużo informacji od tzw. antyszczepionkowców, którzy na swoich grupach chwalą się blokadami terminów szczepień przeciw Covid-19 poprzez rejestrację i nie przychodzenie na ustalony termin. Tematem tym zajął się również dziś minister Michał Dworczyk na konferencji prasowej poświęconej programowi szczepień.

Znamy ten problem z mediów społecznościowych. To osoby skrajnie nieodpowiedzialne, ale ich działanie w realny sposób nie przekłada się na realizację programu szczepień.przekazał minister Michał Dworczyk.

Weryfikowaliśmy liczbę tych rezygnacji na poziomie kwietnia i to jest ok. 1,5 proc. w stosunku do wszystkich osób zarejestrowanych. To na szczęście niezbyt duży odsetek.kontynuował pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Akcje takie jak zgodnie twierdzą lekarze i przedstawiciele rządu są przejawem braku odpowiedzialności oraz działaniem na szkodę osób chcących się jak najszybciej zaszczepić. W obecnym stanie przeprowadzenie takich działań jest i tak bezcelowe, gdyż według najnowszych rozporządzeń rządowych dawkami jakie nie zostaną wykorzystane w danym dniu mogą być zaszczepione dowolne osoby pełnoletnie jakie zgłoszą się do punktu szczepień dysponującego przygotowanymi dawkami szczepionek.

W powiecie myślenickim w najbliższym czasie zostaną uruchomione dwa masowe punkty szczepień. W Myślenicach będzie to punkt w Hali Widowiskowo-Sportowej na Zarabiu oraz w Dobczycach w sali gimnastycznej Ogniska TKKF Dobczyce przy ul. Podgórskiej 2.

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content