Czy doczekamy się przejść w Osieczanach ? Debata społeczna

Szkoła w Osieczanach była miejscem gdzie na wspólnej rozmowie spotkali się mieszkańcy Osieczan z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach oraz dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych Jerzym Grabowskim.

Kolejny raz poruszana była sprawa przejść przez drogę powiatową biegnącą przez Osieczany, na której mieszkańcy bezskutecznie od kilku lat domagają się bezpiecznych przejść dla pieszych.

Na początku spotkania policjanci przedstawili statystyki z powiatu myślenickiego i gminy Myślenice, ze szczególnym naciskiem na obszar Osieczan wypadków i zdarzeń drogowych oraz proponowali i przedstawiali jak można komunikować się z funkcjonariuszami i w jaki sposób zgłaszać zdarzenia jakie mieszkańcy obserwują w swojej okolicy, a które stanowią naruszenie lub złamanie obowiązujących przepisów.

Debatę prowadził i moderował rzecznik prasowy KPP Myślenice st. sierżant Dawid Wietrzyk, który pokazywał przygotowane i analizowane punkty na drodze powiatowej, w jakich to miejscach mieszkańcy wskazywali ewentualne potrzebne punkty gdzie winny znajdować się przejścia.

Wielokrotnie wysuwane prośby do zarządcy drogi jakim jest Powiat Myślenicki nie przynosiły jak narazie żądanych efektów, statystyki jakie podali funkcjonariusze policji dowodzą, że mimo poprawiających się danych droga do najbezpieczniejszych nie należy. I na jej odcinku dochodzi do wypadków, a jeden z nich na przestrzeni ostatnich lat zakończył się skutkiem śmiertelnym i był to właśnie wypadek z udziałem pieszego.

Argumentacja i bardzo żywa wymiana zdań zarówno ze strony mieszkańców Osieczan jaki przedstawicieli policji i zarządu dróg doprowadziła do wniosków, że przejścia są konieczne i będą realizowane w miarę możliwości technicznych i finansowych. Dwa z proponowanych miejsc, które wskazali mieszkańcy mają szansę na realizację i zostaną zarówno przez policje wnioskowane jaki przez Powiat wzięte pod uwagę jako tematy do realizacji. Analizowane były wszystkie proponowane miejsca, w których mieszkańcy widzą konieczność powstania przejść. Rozważane były także inne rozwiązania, które wpłynęły by na poprawę bezpieczeństwa na drodze przecinającą Osieczany. Proponowane były dodatkowe ograniczenia prędkości czy sygnalizacje dźwiękowe oraz sposoby wpływające na skuteczne ograniczenie prędkości lub uporządkowanie ruchu samochodowego.

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Osieczanach Bogusław Żyła zaapelował do policji o częstsze patrole drogówki w okolicach szkoły, szczególnie w godzinach porannych i południowych, gdy występuje wzmożony ruch uczniów. Obecny na spotkaniu zastępca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Piotr Dara  zobowiązał się, iż do prośby dyrektora przychyli się by zabezpieczyć rejon szkoły poprzez częstsze patrole “drogówki”.

Na koniec spotkania zapowiedziana została kolejna debata i spotkanie za około 6 do 9 miesięcy, która pomoże i sprawdzi postępy w proponowanych punktach, które jako pierwsze powinny i mogą zostać zrealizowane przez Powiat.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL