Czy powiat myślenicki będzie miał swoją reprezentację w Sejmie? O miejsca w ławach sejmowych walczy 12 kandydatów z naszego powiatu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kalendarz wyborczy ogłoszony wraz z podaniem daty wyborów wyznacza kluczowe punkty kiedy poszczególne komitety wyborcze zobowiązane są do ustalenia i podania a co najważniejsze rejestracji odpowiednich danych i kandydatów. Jedną z ważniejszych dat w tegorocznym kalendarzu wyborczym była data 3 września. To właśnie w ten dzień upłynął termin rejestracji list kandydatów ubiegających się o wybór na przyszłych posłów i senatorów.

Niestety z naszego powiatu nie ma osoby ubiegającej się o mandat senatorski. Wybory do izby wyższej parlamentu polskiego przebiegają według ordynacji jednomandatowej.

W wyborach do izby niższej naszego parlamentu wystartuje 12 kandydatów i kandydatek z list 4 ogólnopolskich komitetów. W okręgu wyborczym nr 12, który składa się z powiatów: myślenickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego wadowickiego oraz suskiego swoje listy zarejestrowało 5 komitetów wyborczych: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni, Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość oraz Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tylko na listach Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie znajdziemy reprezentantów naszego powiatu. Na listach pozostałych komitetów mamy reprezentację mieszkańców powiatu myślenickiego.

O wybór z Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni ubiegać się będą: Adam Styczeń (miejsce 4) – dyrektor szpitala powiatowego w Myślenicach, który jest kandydatem bezpartyjnym, Ewa Wincenciak-Walas (miejsce 9) – higienistka stomatologiczna – członek partii Nowoczesna oraz przewodniczący rady powiatu myślenickiego Tadeusz Żaba – samorządowiec, nie będący członkiem partii politycznej. Tadeusz Żaba zamyka listę Koalicji Obywatelskiej z numerem 16.

Jednocześnie z list Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni ale w okręgu krakowskim nr 13 o mandat poselski ubiegać się będzie Dariusz Szczotkowski – socjolog, pracownik Starostwa Powiatowego w Myślenicach, który na krakowskiej liście będzie miał miejsce 13. Myśleniczanin z listy krakowskiej jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Komitet Wyboczy Prawo i Sprawiedliwość wystawił w naszym okręgu podobniej jak Koalicja Obywatelska troje kandydatów, są nimi: Władysław Kurowski, pracownik samorządowy, sołtys Jawornika który otrzymał miejsce 7. Kandydat nie należy do partii politycznej. Jolanta Majka to kolejna kandydatka i członek partii Prawo i Sprawiedliwość, która ubiega się o elekcję z miejsca 11. Jolanta Majka jest mieszkanką Zegartowic i radną powiatu myślenickiego. Kolejna kobieta na listach Prawa i Sprawiedliwości to Stanisława Kasprzycka, która zajmuje miejsce 14. Kandydatka należy do Prawa i Sprawiedliwości, a na codzień pracuje jako dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechówce.

Trzecim komitetem na listach którego znajdziemy reprezentantów ziemi myślenickiej jest Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, w skład którego również wchodzi ugrupowanie Kukiz 15, a kandydatów tej listy 4 września na Rynku w Myślenicach prezentował Paweł Kukiz. Najwyższe 10 miejsce zajmuje Marek Sikora, projektant grafiki i mieszkaniec Biertowic, kandydat nie należy do partii politycznej. Jedno miejsce niże czyli 11 otrzymała Ewa Hyjek mieszkanka Myślenic – pedagog. Kandydatka należy do partii politycznej: PSL. Listę tego komitetu zamyka Miłosz Motyka (miejsce 16) z zawodu inżynier ochrony środowiska mieszkaniec Tokarni, Prezes Forum Młodych Ludowców i członek PLS.

Ostatnią listą z której możemy wybierać kandydatów z naszego powiatu jest lista zaprezentowana przez Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość. Tutaj mamy parę reprezentantów naszego powiatu. Na miejscu 5 Marcin Bajer mieszkaniec Skrzynki, który z zawodu jest informatykiem. Kandydat nie jest członkiem partii politycznej oraz również bezpartyjną Sylwię Siłuszyk mieszkankę Myślenic, która z zawodu jest nauczycielem. Na liście Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość Sylwia Siłuszyk zajmuje miejsce 9.

Czy powiat myślenicki będzie miał swojego reprezentanta w sejmie? Na to pytanie odpowiedź poznamy po ogłoszeniu wyniku wyborów.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi przemyśleniami na forum Czy Myślenice będą mieć posła w najbliższej kadencji ?

Kto z reprezentantów ziemi myślenickiej ma szansę otrzymać mandat posła ?
 • Adam Styczeń (KO) 28%, 195 głosów
  195 głosów 28%
  195 głosów - 28% z wszystkich głosów
 • Dariusz Szczotkowski (KO) 21%, 146 głosów
  146 głosów 21%
  146 głosów - 21% z wszystkich głosów
 • Władysław Kurowski (PiS) 21%, 144 głosy
  144 głosy 21%
  144 głosy - 21% z wszystkich głosów
 • Marcin Bajer (Konfederacja) 6%, 45 głosów
  45 głosów 6%
  45 głosów - 6% z wszystkich głosów
 • Stanisława Kasprzycka (PiS) 6%, 39 głosów
  39 głosów 6%
  39 głosów - 6% z wszystkich głosów
 • Ewa Wincenciak-Walas (KO) 4%, 28 głosów
  28 głosów 4%
  28 głosów - 4% z wszystkich głosów
 • Tadeusz Żaba (KO) 4%, 28 głosów
  28 głosów 4%
  28 głosów - 4% z wszystkich głosów
 • Sylwia Siłuszyk (Konfederacja) 4%, 26 głosów
  26 głosów 4%
  26 głosów - 4% z wszystkich głosów
 • Miłosz Motyka (PSL) 3%, 18 głosów
  18 głosów 3%
  18 głosów - 3% z wszystkich głosów
 • Jolanta Majka (PiS) 2%, 11 głosów
  11 głosów 2%
  11 głosów - 2% z wszystkich głosów
 • Ewa Hyjek (PSL) 1%, 8 głosów
  8 głosów 1%
  8 głosów - 1% z wszystkich głosów
 • Marek Sikora (PSL) 1%, 5 głosów
  5 głosów 1%
  5 głosów - 1% z wszystkich głosów
Suma głosów: 693
2019-09-06 - 2019-10-11
Głosowanie zamknięte

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o