Czy w Sułkowicach powstanie Skatepark? Burmistrz popiera pomysł, mieszkańcy zbierają podpisy

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Grupa młodych mieszkańców Sułkowic chce jeździć na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. Swoje zamiłowanie do tego sportu zmuszeni są realizować w miejscach w jakich jeździć na wspomnianych przyrządach nie powinno się a nawet nie wolno dbając o bezpieczeństwo uprawiających ten sport oraz postronnych osób mogących znaleźć się w pobliżu szybko jadących młodych ludzi.

Sułkowicka młodzież uprawia te sporty w pobliżu kościoła w Sułkowicach i Rudniku, gdzie znaleźli odpowiednie przeszkody, w pobliżu znajdującego się na sułkowickim rynku pomnika czy w pobliżu przychodni oraz placu zabaw przy ulicy Zielonej. Z racji tego, że nie są to miejsca do bezpiecznego uprawiania sportu oraz z faktu, że nie powinno się jeździć w pobliżu wymienionych miejsc, gdyż grozi to niszczeniem, młodzież jest przeganiana przez starsze osoby.

Sport staje się popularniejszy wśród młodych osób, dlatego mieszkańcy postanowili działać i znaleźć miejsce, w którym bezpiecznie i bez konfliktowo można będzie skakać, jeździć i rywalizować. Powstał pomysł stworzenia Skateparku na terenie Sułkowic. Grupa inicjatywna wraz z zainteresowanymi oraz Burmistrzem Sułkowic Arturem Grabczykiem i przewodniczącym Rady Waldemarem Wolskim odwiedzili myślenicki Skatepark na Zarabiu.

Rodzice postanowili działać. Rozmawiali z Burmistrzem który również wyraził zainteresowanie powstaniem takiego miejsca w Sułkowicach.

Zawsze popieram takie inicjatywy. Wiem, że w Gminie Sułkowice brakuje miejsc gdzie dzieci mogłyby aktywnie i pożytecznie spędzać czas. Na ile pozwolą nam na to finanse Gminy staramy się temu zaradzić i sprostać oczekiwaniom Mieszkańców. Takim przykładem jest obecnie realizowana obecnie Otwarta Strefa Aktywności w Sułkowicach, gdzie zamontowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej wraz ze strefą relaksu oraz dodatkowo wyremontowany plac zabaw dla dziecimówi Burmistrz Sułkowic Artur Grabczyk.

Problemem obok środków finansowych jest lokalizacja przyszłego Skateparku. Gmina tłumaczy, iż nie dysponuje własną działką, na której mógłby powstać sportowy park, dlatego podejmuje kroki, aby szukać możliwości długoterminowej dzierżawy na dogodnych warunkach.

Zbliża się okres w gminach, kiedy planowany i tworzony będzie budżet na kolejny rok. Grupa rodziców została poinstruowana przez Burmistrza, że najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie do końca września zadania do projektu budżetu, aby pochylić mogli się nad propozycją radni miejscy.

Rozmawiałam z firmą Techramps, która obiecała nam przygotowanie koncepcji powstania Skateparku na terenie boiska zlokalizowanego pomiędzy Szkoła Podstawową nr 2 a Placem Zabawopowiada nam Ewa Sroka, która zabiega o powstanie Skateparku.

W minioną niedzielę aby poprzeć swój wniosek rodzice zbierali podpisy pod petycją o powstaniu takiego miejsca pod kościołami Gminy Sułkowice. Podczas tylko jednej niedzieli w Harbutowicach, Rudniku, Biertowicach oraz Sułkowicach rodzice pozyskali ponad 900 podpisów.

Jak widać pomysł ma poparcie lokalnej społeczności i nadal będziemy zbierać podpisy aż do momentu złożenia projektu do urzęduoświadcza Ewa Sroka.

Czy jest możliwe znalezienie środków w i tak napiętym budżecie gminy ? Z takim zapytaniem zwróciliśmy się do Burmistrza Sułkowic, który poinformował nas, że:

Każda forma aktywności fizycznej warta jest wsparcia ze strony władz Gminy, należy jednak pamiętać, że na terenie Gminy istnieje wiele grup zainteresowań sekcji i drużyn uprawiających różne sporty i mających swoje pasje, dlatego działania samorządu muszą mieć na celu zaspokajanie potrzeb całej społeczności lokalnej. O tym czy zadanie to będzie realizowane zadecyduje przede wszystkim Rada Miejska, która będzie podejmować pracę nad konstrukcją i uchwalaniem budżetu Gminy na kolejny roktłumaczy Burmistrz Artur Grabczyk.

Jak widać po pierwszej akcji zbiórki podpisów pomysł cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Gminy, burmistrz również przychylnie patrzy na takie inicjatywy a wręcz chwali swoich mieszkańców, że ceni ludzi z pasją którzy potrafią inicjować podobne akcje.

Buduje to we mnie poczucie, że razem staramy się rozwijać nasza Gminę, aby służyła wszystkim Mieszkańcomchwali inicjatorów Burmistrz.

Nie pozostaje nic innego jak rozmowy mieszkańców ze swoimi Radnymi, przekonanie ich o słuszności podjęcia takiej decyzji oraz znalezienia dogodnej lokalizacji i znalezienia niezbędnych środków na powstanie Skateparku w gminie Sułkowice.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o