“Daj włos” wyjątkowa akcja w Małopolskiej Szkole Gościnności

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja “Daj włos” zorganizowana przez Małopolską Szkołę Gościnności w Myślenicach w ramach działań Fundacji Rak’n’Roll. Małopolska Szkoła Gościnności już drugi raz przyłączyła się do apelu Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy, a następnie przeznacza je na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Osoby, które przechodzą chemioterapię doświadczają wielu skutków ubocznych leczenia, jednak najbardziej dokuczliwa jest dla nich utrata włosów, jednego z atrybutów kobiecości. Zakup peruki z włosów naturalnych wiąże się z dodatkowymi kosztami, które muszą ponosić osoby zmagające się z chorobami nowotworowymi. Mało kto wie, że cena takiej peruki waha się między 200 zł a 5000 zł, co stanowi niebagatelne obciążenie dla budżetu chorych.

Społeczność Małopolskiej Szkoły Gościnności stanęła do walki o poprawę kondycji psychicznej i fizycznej kobiet dotkniętych chorobą nowotworową i ofiarowała nie tylko włosy, ale też serce.

W akcji dobroczynnej w sumie uczestniczyło 41 osób, które przekazały po 25 – 30 cm włosów. Jest to znacznie więcej niż w poprzedniej edycji akcji, co oznacza, że świadomość i wrażliwość darczyńców z roku na rok jest coraz większamówiła koordynatorka akcji pani Renata Piekarz.
Włosy najczęściej oddają dziewczęta, ale wśród uczestników akcji nie zabrakło również mężczyzn dodała Renata Piekarz.

Małopolska Szkoła Gościnności od lat stara się aktywnie uczestniczyć w szeregu akcji charytatywnych i dobroczynnych. Do kalendarza wydarzeń szkolnych na stałe wpisały się już akcje dla Fundacji DKMS, Rak’n’Roll, akcja krwiodawstwa Kropla Życia oraz „Radość w pudełku po butach” – czyli pomoc dla osób bezdomnych.

Wicedyrektor ds. promocji i rozwoju szkoły, Anna Ambroży podkreślała, że podejmowanie takich i podobnych inicjatyw jest niezwykle ważne. Szkoła oprócz funkcji dydaktycznej, pełni również rolę wychowawczą. Jest miejscem promowania właściwych postaw i zachowań, powinna uwrażliwiać na krzywdę i cierpienie. Bardzo budujące jest to, że wśród darczyńców znaleźli się również mali ochotnicy z okolicznych szkół podstawowych. Najmłodszy darczyńca miał 8 lat!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak szlachetnego wydarzenia. Szczególnie Paniom z zakładów fryzjerskich “Fryzmania” z Myślenic, “Ula” ze Skawiny i Studia Urody “Wenus” z Raciechowic. Bez ich zaangażowania, profesjonalizmu i dobroci serca akcja nie mogłaby się odbyć.

informacja MSG Myślenice

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Skip to content