Dni pod znakiem akcji krwiodawstwa. W trzech miejscach powiatu myślenickiego można było oddać krew

W przeciągu ostatnich dni aż trzy akcje krwiodawstwa odbyły się w powiecie myślenickim. W niedzielę zbiórka krwi została zorganizowana w Sułkowicach. Akcja zorganizowana przez Urząd Miejski w Sułkowicach oraz OSP Sułkowice, dedykowana była Mamie jednego z druhów OSP Biertowice. Wczoraj udało się oddać krew 18 chętnym i zebrano ponad 8 litrów tak potrzebnej w terapii i potrzebie krwi.

Ogromne podziękowania należą się pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Oddziału Terenowego w Myślenicach, za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie zbiórki.dziękują organizatorzy z Sułkowic.

Kolejna akcja krwiodawstwa zorganizowana została w urzędzie gminy w Dobczycach. Podczas dzisiejszej zbiórki dawcy oddali 13,5 litra krwi. Do akcji zgłosiło się 40 osób, z których krew udało się oddać 30 osobom.

Dziękujemy RCKIK w Krakowie – Oddział Terenowy w Myślenicach za sprawną i profesjonalną obsługę przedsięwzięcia. I już z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej akcji. Podziękowania należą się również wszystkim, którzy bezinteresownie oddali krew, wspierając w ten sposób akcję krwiodawstwa w Dobczycach.piszą odpowiedzialni za zbiórkę urzędnicy z Dobczyc.

W tym samym czasie gdy trwała zbiórka w Dobczycach w Myślenicach obok Hali Widowiskowo-Sportowej zaparkował “krwiobus” w którym można było oddać krew w ramach akcji zorganizowanej przez policję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem zbiórki było nie tylko upamiętnienie istnienia polskiej Policji która liczy już 102 lata, ale także podzielenie się najcenniejszym darem, jaki możemy podarować chorym i potrzebującym, szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia Sars-CoV-2.

foto: UM Sułkowice, UGiM Dobczyce

Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content