Dobczyce i Wiśniowa najwyżej w ogólnopolskim XV Rankingu Samorządów “Rzeczpospolitej”

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej”, organizowany już od 15 lat, ma wskazywać miasta i gminy, które najlepiej realizują ideę trwałego, zrównoważonego rozwoju. Ranking podzielony jest na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Mechanizm oceny jest tak skonstruowany, by wyłonić samorządy przygotowane na przyszłość. To, co robią lokalne władze już dzisiaj, przesądza, w jaki sposób w przyszłości będą w stanie samodzielnie kształtować swój rozwój na podstawie zgromadzonego szeroko pojętego kapitału ludzkiego, społecznego, infrastrukturalnego, przyrodniczego czy finansowegopodkreśla Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, członek kapituły Rankingu Samorządów 2019.

W tegorocznej już XV edycji Rankingu Samorządów wśród miast na prawach powiatu zwycięzcami zostały: Sopot, Rybnik i Zielona Góra. Wśród gmin miejsko-wiejskich na podium znalazły się: Morawica, Podkowa Leśna i Puławy, a wśród gmin wiejskich pierwszą trójkę tworzą: Wielka Wieś, Strawczyn i Wisznice.

Wśród gmin powiatu myślenickiego w kategorii gmin miejsko wiejskich najwyżej uplasowały się Dobczyce zajmując 37 miejsce (Myślenice miejsce 322 a Sułkowice 406). W kategorii gmin wiejskich najwyżej notowana została Wiśniowa zajmując 50 miejsce w rankingu ogólnopolskim. Najsłabiej wypadła gmina Raciechowice zajmując w tym zestawieniu 1460 miejsce. Pozostałe gminy zajęły odpowiednio: Siepraw 405, Lubień 555, Pcim 607 i Tokarnia 717 miejsce.

informacja rp.pl

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x