Dobczyce: Policjanci schwytali poszukiwanego. Brawurowa akcja na ulicach miasta

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W miniony czwartek 1-go sierpnia ok godziny 15:00 na ul. Nowowiejskiej w Dobczycach policjanci Komendy Policji Dobczyce zatrzymali bardzo niebezpiecznego przestępcę. Mężczyzna był osobą poszukiwaną przez policję do odbycia kary pozbawienia wolności w łącznej wysokości 10 lat. Sąd wymierzył mężczyźnie karę za przestępstwa takie jak: rozboje, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenie ciała, kradzieże z włamaniem, paserstwo, jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka działającego podobnie do alkoholu.

Poszukiwany próbował uciec policjantom na motocyklu, jednak po brawurowym pościgu został zatrzymany. Jak się okazało po zatrzymaniu kierował on motocyklem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów w ruchu lądowy oraz prawdopodobnie prowadził motocykl pod działaniem narkotyków.

W trakcie ucieczki spowodował kilka wykroczeń takich jak: jazda pod prąd, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu,spowodowanie kolizji za które odpowie 38-latek pochodzący z Mogilan.

Dodatkowo w trakcie ucieczki mężczyzna popełnił przestępstwo w postaci niezatrzymania się do kontroli. Za każde z tych przestępstw tj. jazda w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o