Dobczyce: Rzeczy harcerzy przed budynkim Chirany. Kto wyrzucił mienie harcerzy?

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Kilka dni temu informowaliśmy o tym że budynek starej szkoły w Dobczycach przy ulicy Jagiellońskiej zostanie wyremontowany, a w odnowionych pomieszczeniach powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

W budynku tym do dziś mieściło się wiele społecznych organizacji m. in. swoje miejsce mieli tutaj harcerze i zuchy. Harcerze z Myślenickiej Drużyny Starszoharcerskiej “Złote Orły” i Zuchy z 10 Myślenickiej Gromady Zuchowej “Minikinderki” – hufiec ZHP Myślenice, otrzymali w minioną środę informację, że do końca tygodnia muszą opuścić zajmowane pomieszczenia.

Swoją przeprowadzkę zaplanowali na dzień dzisiejszy (sobota) i zamierzali przenieść swoje miejsce spotkań do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Niestety kiedy zjawili się dziś rano przed budynkiem starej szkoły zastali swoje rzeczy przed oknami “Chirany”. Widok wprawił w osłupienie i zdziwienie będących na miejscu młodych ludzi i ich rodziców, którzy mieli pomóc w przeprowadzce.

Zginęło przy tym sporo cennych rzeczy – między innymi materiały do zajęć plastycznych, chusta klanza, podkoszulki zuchowe i masa dokumentów. Dziewczyny się popłakałyrelacjonują rodzice i harcerze.

Na profilu DPI24 w mediach społecznościowych, który poinformował o tym incydencie, rozgorzała dyskusja. Mieszkańcy Dobczyc oraz okolic, nie kryją swojego oburzenia czy złości i żądają ukarania winnych.

Pojawiło się również oświadczenie burmistrza Dobczyc Tomasza Susia na jego profilu społecznościowym:

Szanowni Państwo, drogie harcerze, serdecznie przepraszam za dzisiejszą sytuację.

Sprawa jest wyjaśniana. Rozmawiałem już z pracownikami UGiM.

W poniedziałek harcerze umówieni są z pracownikami na wizytę w siedzibie Szkoły Podstawowej w Dobczycach. Tam zostały przewiezione rzeczy. Przyznam, że sam zobaczyłem dzisiaj taki widok. Jeśli chodzi o lokalizację to już jest ona zadeklarowana w RCOS.

Po remoncie ustalimy szczegóły. Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację. Szczegóły będę wyjaśniał.

 

Informacja i zdjęcia DPI24 Dobczyce

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x