Dobczyce: Szacowane są straty po sobotniej nawałnicy, ponad 50 interwencji straży pożarnej

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W sobotę 18 lipca od godziny 15.15 zaczęły spływać do SKKP PSP zgłoszenia o zalanych piwnicach, niedrożnych przepustach na terenie miejscowości Dobczyce. Ilość informacji była tak duża, że już po 15 minutach wszystkie jednostki OSP z gminy były zadysponowane do akcji.

Ulewny deszcz, który spadł na Dobczyce w krótkim czasie wypełnił wszystkie rowy, potoki, odpływy burzowe i nie mieszcząc się w nich zaczął wpływać do piwnic i niżej położonych obiektów. Komendant Powiatowy PSP polecił wzmocnić służbę dyżurną SKKP oraz wezwał do pracy dodatkowych strażaków KP PSP. Działania ratownicze polegały na układaniu worków z piaskiem, wypompowywaniu wody z obiektów, usuwaniu powalonych drzew, udrażnianiu kanałów i studzienek odpływowych.

Odnotowano ok. 50 interwencji (ciągle wpływają informacje od OSP) na terenie gminy Dobczyce oraz pojedyncze interwencje w innych gminach powiatu myślenickiego.

Osoby poszkodowane w skutek gwałtownej nawałnicy, które posiadają ubezpieczenie w PZU będą miały możliwość zgłoszenia szkód w biurze mobilnym ubezpieczyciela, które jutro (21 lipca) od godz. 8:00 dostępne będzie na Rynku pod strażnicą. Straty w budynkach mieszkalnych mieszkańcy mogą także zgłaszać na infolinię Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach pod nr tel. 12 37-21-714 lub 12 37-21-711 w godzinach pracy Ośrodka. Ponadto w terenie pracują komisje szacujące straty w gminie Dobczyce.

informacja PSP Myślenice , UGiM Dobczyce

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x