Dobczyce: „To się w ścieku nie mieści” – apel do mieszkańców, kanalizacja to nie śmietnik

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

To już nie pierwszy raz gdy słyszymy z różnych stron apele o to by nie traktować kanalizacji jako swoistego śmietnika. Tym razem Urząd w Dobczycach postanowił zaapelować do mieszkańców i zwrócić ich uwagę na to co często ląduje w rurach kanalizacyjnych. Według obserwacji i informacji jakie przekazuje urząd na swojej stronie spotkać tam można różnego rodzaju odpady, które winny znaleść się na wysypisku a nie w instalacji kanalizacyjnej.

W rurach na terenie naszej gminy pojawiają się pampersy, ręczniki papierowe, podpaski higieniczne, odzież, resztki jedzenia, znaleziono nawet stelaż od namiotu. Nierozsądne korzystanie z kanalizacji prowadzi do wystąpienia awarii, których usunięcie niejednokrotnie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Przypominamy, że sama budowa kanalizacji i jej utrzymanie jest kosztownym przedsięwzięciem, nie generujmy dodatkowych wydatków nieroztropnym zachowaniem. Pieniądze przeznaczane na naprawę sieci mogłyby bowiem zostać wydatkowane na realizację innych zadań.piszą urzędnicy z Dobczyc.

Apel i prośba jakie zostały wystosowane do mieszkańców Gminy Dobczyce ma ich skłonić do rozważnego korzystania z sieci kanalizacyjnej, gdyż zaśmiecanie urządzeń sanitarnych, doprowadza do zaburzenia działania sieci kanalizacyjnej, a w konsekwencji również niekorzystanie wpływa na stan środowiska naturalnego.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii informacyjnej MPWiK w Krakowie – „To się w ścieku nie mieści” pod adresem https://tosiewsciekuniemiesci.krakow.pl/, która wyjaśnia, dlaczego prawidłowe korzystanie z sieci kanalizacyjnej jest tak istotne.

informacja UGiM Dobczyce

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o