Dwa brązowe medale Jana Masteli na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 21 i U 23 w Krotoszynie

W zawodach uczestniczyło 156 zawodników z całej Polski. KS Dalin tym razem reprezentował tylko Jan Mastela, który walczył w dwóch grupach wiekowych U21 i U23 w kategorii wagowej do 85 kg. W obydwu grupach stanął na wysokości zadania zdobywając brązowe medale. W grupie młodszej – do 21 lat w eliminacjach wygrał dwie walki: z Aleksandrem Raczkiem z Wrocławia i z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku. W półfinale przegrał z Piotrem Sikorą z Kobylina, a w walce o brązowy medal pokonał Mikołaja Mrowińskiego z Krotoszyna. W grupie starszej – do 23 lat również wygrał dwie walki – z Filipem Bednarkiem z Bielawy i z Maciejem Nowakowskim z Lubziny, następnie przegrał pojedynek o wejście do finału z Bartoszem Maćkowiakiem z Krotoszyna zajmując również trzecie miejsce.

Sukces Janka był szczególnie cenny w młodszej grupie wiekowej, w której walczyło 14 zawodników, w tym trzech medalistów Mistrzostw Europy. Właśnie z jednym z nich Piotrem Sikorą stoczył porywającą walkę o wejście do finału.

Jana Mastelę czekają we wrześniu jeszcze dwa starty. Pierwszy to Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach, które odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 14-16.09 2020, oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w sumo – Myślenice 27.09.2020.

informacja KS Dalin – Zapasy

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x