Dwa pożary samochodów w Głogoczowie w jeden dzień

W piątkowe popołudnie 18 czerwca podczas nasilonego ruchu pojazdów na drodze krajowej nr 7 doszło w miejscowości Głogoczów w krótkim odstępie czasu do dwóch pożarów samochodów. Pierwsze zgłoszenie w Stanowisku Kierowania PSP odebrano o godzinie 16.54 i do działań wyruszyły zastępy JRG Myślenice oraz OSP Głogoczów.

Zapaleniu uległa komora silnika i kabina. Pożar ugaszono wykorzystując gaśnice proszkowe, prądy gaśnicze piany i wody. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 40 min.

Drugie zgłoszenie miało miejsce o godzinie 18.26 i informowało o pożarze samochodu „Bus” na granicy miejscowości Włosań i Głogoczów. Nie mając pewnej informacji o lokalizacji zdarzenia CPR Kraków przekazał zgłoszenie do SKKP PSP w Myślenicach i SKKM PSP Kraków. Do działań udały się zastępy z powiatu myślenickiego JRG Myślenice, OSP Głogoczów oraz z powiatu krakowskiego JRG Skawina, OSP Włosań, OSP Mogilany. W tym przypadku ogień również został zlikwidowany poprzez podanie prądów gaśniczych piany i wody.

Kierowcy po zauważeniu zagrożenia zjechali na pobocze i wraz z pasażerami opuścili pojazdy, nikt nie odniósł obrażeń, samochody jednak nadają się tylko do kasacji. Kolejne utrudnienie w ruchu trwało ok. 2 godzin. „Zakopianka” miała ograniczony przejazd do jednego pasa w kierunku Myślenic.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content