Dwa nowe przypadki potwierdzone zakażeniem Covid-19 w powiecie myślenickim. W szpitalu myślenickim przebywa pacjent chory na koronawirusa

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 251 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków zanotowano w województwach mazowieckiego (37), śląskiego (29), dolnośląskiego (23) oraz małopolskiego (23). W dzisiejszym raporcie jaki ukazał się na stronach rządowych potwierdzono dwa nowe przypadki zakażeń Covid-19 w powiecie myślenickim.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach Adam Styczeń, na pytanie radego Roberta Pitali potwierdził, iż obecnie w myślenickim szpitalu przebywa jeden pacjent chory na SARS-CoV-2.

Niestety spada zainteresowanie wśród Polaków szczepieniami, które mają zapobiec zakażeniu lub ciężkiemu przebiegowi choroby jaką powoduje wirus SARS-CoV-2, który wywołał pandemię. Na dzień dzisiejszy w pełni zaszczepionych jest 18 569 412 mieszkańców Polski, co stanowi 49,86 proc. Przypadków zakażenia z tygodnia na tydzień przybywa w całej Europie oraz oczywiście w Polsce.

Specjaliści z zakresu wirusologi i zakaźnictwa prognozują, że w najbliższych miesiącach może dotrzeć do naszego kraju czwarta już fala koronawirusa, a rosnące statystyki potwierdzają, że rosnąca liczba zakażonych stanowi już duży procentowy wzrost przypadków zakażenia.

Powiązane wiadomości

Skip to content