Dwa zdarzenia drogowe dzień po dniu na terenie gminy Sułkowice

W piątek 21 i sobotę 22 maja doszło na terenie gminy Sułkowice do dwóch zdarzeń drogowych. W miejscowości Rudnik na drodze wojewódzkiej nr 955 ok. godziny 19.55 zderzyły się trzy samochody osobowe. Uszkodzone pojazdy blokowały przejazd jednym pasem drogi.

Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował do działań zastęp JRG Myślenice oraz OSP Rudnik. Strażacy po dotarciu na miejsce zderzenia potwierdzili, iż nie występują osoby poszkodowane, a zniszczenia obejmują tylko pojazdy. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oświetlenie, przeprowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozbite elementy samochodów z jezdni.

W sobotnim zdarzeniu ok. 15.58 w Centrum miejscowości Sułkowice brał udział tylko jeden pojazd. Uderzył on w słup energetyczny niskiego napięcia. W tym przypadku poszkodowana została jedna osoba – pasażer samochodu osobowego. Przybyli na miejsce strażacy OSP Sułkowice, JRG Myślenice zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy rannej osobie (stabilizacja kręgosłupa, założenie opatrunków), wstępnie sprawdzili czy występuje napięcie w zerwanych przewodach wykorzystując posiadane urządzenia pomiarowe.

Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanego i po zaopatrzeniu przewiózł do SOR w Myślenicach. W związku ze zniszczeniami jakie zostały dokonane w infrastrukturze energetycznej na miejsce wypadku przybył zespół Pogotowia energetycznego, który potwierdził brak napięcia w zerwanych przewodach. Dalsze czynności polegały na usunięciu zniszczonych elementów z drogi (zatoki).

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content